Grafik tasarımcı için monitör tavsiyesi

Bu konularda güvendiğim iki marka vardır.
ViewSonic ve Philips.

Benim araştırmama göre ViewSonic VP2785-2K Monitör bu monitör tam senlik. Fazlası var azı yok.
Senin baktığın modelin geliştirilmiş versiyonu. Renk paleti aşırı iyi ve Typ-C özellikleri istediğin gibi gözüküyor.
Linke tıkladığım da 15.000₺ olarak gözüküyor tıklayınca 35.000'e çıktı kötü oldu bu ya :D Başka yerlerde bakacağım, o fiyatlara bulursam alırım gibi duruyor çok teşekkür ederim.

Linke tıkladığım da 15.000₺ olarak gözüküyor tıklayınca 35.000'e çıktı kötü oldu bu ya :D Başka yerlerde bakacağım, o fiyatlara bulursam alırım gibi duruyor çok teşekkür ederim.

Evet. Garip bir olay. Fiyatlar güncelleniyor olabilir.
Çünkü 35K asla verilmez.
Alternatif olarak Philips 279P1/00 Monitör bunu öneririm.
Delta E>2 renk kalibrasyonu fabrika çıkışlı.
ViewSonic kadar geniş renk uzayına sahip olmasa da arada ki ufak farklılıklar seni etkilemez.

Evet. Garip bir olay. Fiyatlar güncelleniyor olabilir.
Çünkü 35K asla verilmez.
Alternatif olarak Philips 279P1/00 Monitör bunu öneririm.
Delta E>2 renk kalibrasyonu fabrika çıkışlı.
ViewSonic kadar geniş renk uzayına sahip olmasa da arada ki ufak farklılıklar seni etkilemez.
35.000 yerine 14Bin'e farklı bir sitede buldum, eğer sorun çıkmaz ise satın alacağım. Duruma göre buradan haber vereceğim :D

@Saint Lucia tekrardan selam, hala alamadım nakitsel sorun oldu da. Eylül ayında kesin olarak alacağım da bu süre zarfında farklı modeller vs. araştırdım fakat hala karar kılamadım şu benim için uzun bir süre yeterli olur diye. (Renkler konusunda)

Listemde duran monitörler:
ViewSonic VP2785-2K 27" 5ms WQHD Type-C Pivot IPS Monitör
MSI Summit MS321UP 32" 4ms 4K IPS Led Monitör

Dell UltraSharp U3223QE 31.5" 8 ms 4K IPS Monitör

Bu yukarıdakiler dışında daha iyi neler var, nasıl anlayabilirim veya bulabilirim?

Dell tatlı duruyor baya ama farklı yada bu 3'ü arasında hangini almalıyım merak ettim.

Dell UltraSharp U2723QE Ekstra olarak o Dell'in 27" versiyonu var. Sadece inç farkı var sanırım ve fiyat farkı aralarında 10bin oynuyor.

Son düzenleme:
ViewSonic VP2785-2K 27" 5ms WQHD Type-C Pivot IPS Monitör
MSI Summit MS321UP 32" 4ms 4K IPS LED Monitör

Benim önerim bu iki monitör arasında seçim yapmandır. ViewSonic daha geniş renk uzayı ile seçimi bastırıyor. MSI aldım üzülür müyüm diye de düşünme. MSI'de renk konusunda ve uzayı konusunda grafik tasarımcıyı asla üzmeyecek özelliklere sahip.
Dell'de başarılı ama bu ikisi arasında rekabet edemez.

Benim önerim bu iki monitör arasında seçim yapmandır. ViewSonic daha geniş renk uzayı ile seçimi bastırıyor. MSI aldım üzülür müyüm diye de düşünme. MSI'de renk konusunda ve uzayı konusunda grafik tasarımcıyı asla üzmeyecek özelliklere sahip.
Dell'de başarılı ama bu ikisi arasında rekabet edemez.
Tamamdır, teşekkür ederim bilgilendirme için.

Geri
Yukarı