Grafik ve diş tasarımı için laptop önerisi

Onatygt

Hectopat
Yer
İstikbal göklerdedir! M.Kemal ATATÜRK
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bütçe olarak bir sınır belirlenmedi ama uçuk rakamlar olmazsa güzel olur. Gün boyu kesin kapanmayacak ve en az 3-4 yıl ömrü olması lazım. Genel olarak ağır programlaralışacak ve workstation olarak kullanılacak aynı anda. Uzun ömürlülük ve performans kesin olarak önceliğimiz.

İstenilen özellikler:
10. Nesil i7 modelleri ve üstü
2x16 GB 3200MHz RAM ve üstü
8 GB VRAM ve üstüne sahip ekran kartı. (Tercihen RTX 3080 ya da Quadro olmasını istiyorlar.)
En az 1TB M.2 SSD ve 1TB HDD
15.6 inç ve üstü
Windows 10 Pro orijinal sürümü olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monster'ın Quadro workstationlari oldukca iyi. Baktınız mı?

Edit : Kaantpctts Neden güldün? Aynaya falan mı bakıyorsun?

Rosetta? Dualboot?
Exocad workstationı olarak kullanılacak. Artı olarak hasta kayıt bilgileri ve anlık hasta radyografileri kaydedilecek.
Vram göre ekran kartı seçilmez.
Oyun oynamak için almıyoruz. Kullanılacak programların istediği VRAM özelliğini yazdım. Artı olarak hem radyografi çekilecek ve onun üzerinde düzeltme yapılıp dişin grafiği çizileceği için önerilen sistem gereksinimi bu.

Exocad workstationı olarak kullanılacak. Artı olarak hasta kayıt bilgileri ve anlık hasta radyografileri kaydedilecek.

Oyun oynamak için almıyoruz. Kullanılacak programların istediği VRAM özelliğini yazdım. Artı olarak hem radyografi çekilecek ve onun üzerinde düzeltme yapılıp dişin grafiği çizileceği için önerilen sistem gereksinimi bu.

3080 laptop bulmanız çok zor geçmiş olsun.
Ayrıca o işleri yapmış biri olarak söylüyorum VRAM önemsiz, önemli olan ekran kartının CUDA çekirdekleri.
Onun yerine 32 GB RAM 3060 bir laptop bakabilirsiniz.

3080 laptop bulmanız çok zor geçmiş olsun.
Ayrıca o işleri yapmış biri olarak söylüyorum VRAM önemsiz, önemli olan ekran kartının CUDA çekirdekleri.
Onun yerine 32 GB RAM 3060 bir laptop bakabilirsiniz.
Bana kalırsa adam akıllı iyi bir hazır sistem üzerinde değişiklik yapıp kasa almak daha mantıklı ama laptop isteniyor. Bu işlerden anlarım lakin laptopların PCB kalitesi hakkında ve yeni fiyatları hakkına bilgim olmadığı için soruyorum. 3060 çekirdek performansı gayet iyi ama yine de istenileni almak mantıklı geliyor. Daha önce bu istenilen uygulamaları test etmiş olsaydım dediğinizi yapabilirdim. Üç aşağı beş yukarı bile bir sistemi ne kadar kullandığı hakkında bilgim yok ne yazık ki.

Geri
Yukarı