Grafik Tasarımı için laptop önerisi

darkLord479

Kilopat
Merhaba,

Grafik tasarım bölümünü okuyan birisi için Adobe uygulamalarını ve Autodesk Maya yazılımını kaldıracak bir dizüstü bilgisayar bakıyorum. Önerilerinizi sunmadan önce bütçeye uygun olan aşağıdaki 2 modeli incelerseniz sevinirim.

GTX1650 ekran kartı belirttiğim yazılımlar için yeterli midir bilmediğim için beğenmiş olduğum GTX 1650TI modelleri de koydum fakat bunlar bütçeyi bir tık aşıyor.

Önerileriniz bekliyorum, ayrıca grafik tasarım bölümü için gerekli sistem gereksinimi hakkında da bilgilendirirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

MacBook daha mantıklı olmaz mı tanıdığım grafikerler hep Mac kullanıyor. Daha iyi performans verir.

Dizüstü bilgisayarların soğutmasından anlamam, o kısma hiç girmiyorum. Grafik tasarımdan anlarım, Maya ağır bir program ve performans açısından en sondaki bilgisayarı öneririm.

Merhaba Kadir,seçtiğin cihazlarda iş görebilir düzeyde onların haricinde bende bu cihazları önerebilirim her ne kadar bütçeni bilmesemde ama anladığım kadarıyla 8-9k lira civarı bir cihaz bakıyorsun. Aşağıdaki cihazları da değerlendir derim ben. Tam bilemiyorum ama GTX 1650 ve Ti modeli bu işler için yeterli olabilir belki de ama RTX serisi daha güçlü tabii ki. Gerçi şöyle de bir durum var benim önerdiğim cihazlarda RTX3050 mevcut ama mesela ben GTX1660Ti kullanıyorum ve sanırım GTX1660Tİ Rtx3050 den daha iyi iş yapabiliyor yapılan testlere göre. Ayrıca tam olarak bütçe belirtirsen öneri açısından daha iyi sonuçlar olabilir.

HP Victus Amd Ryzen 5 5600h 16 Gb 512gb Ssd Rtx 3050 16.1 Fhd Freedos Taşınabilir Bilgisayar 4h0l3ea Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Yeni konular

Geri
Yukarı