Grafik ve diş tasarımı için laptop önerisi

Bana kalırsa adam akıllı iyi bir hazır sistem üzerinde değişiklik yapıp kasa almak daha mantıklı ama laptop isteniyor. Bu işlerden anlarım lakin laptopların PCB kalitesi hakkında ve yeni fiyatları hakkına bilgim olmadığı için soruyorum. 3060 çekirdek performansı gayet iyi ama yine de istenileni almak mantıklı geliyor. Daha önce bu istenilen uygulamarı test etmiş olsaydım dediğinizi yapabilirdim. Üç aşağı beş yukarı bile bir sistemi ne kadar kullandığı hakkında bilgim yok ne yazık ki.
Haklısnız 3070 veya 3070ti hazır sistem hem uygun hem daha iyi olur.
Maalesef rtx 3080 laptop bulmak zor bulsanız bile en az 25 bin tl.

Bütçe olarak bir sınır belirlenmedi ama uçuk rakamlar olmazsa güzel olur. Gün boyu kesin kapanmayacak ve en az 3-4 yıl ömrü olması lazım. Genel olarak ağır programlaralışacak ve workstation olarak kullanılacak aynı anda. Uzun ömürlülük ve performans kesin olarak önceliğimiz.

İstenilen özellikler:
10. Nesil i7 modelleri ve üstü
2x16 GB 3200MHz RAM ve üstü
8 GB VRAM ve üstüne sahip ekran kartı. (Tercihen RTX 3080 ya da Quadro olmasını istiyorlar.)
En az 1TB M.2 SSD ve 1TB HDD
15.6 inç ve üstü
Windows 10 Pro orijinal sürümü olacak.

3D uygulamalar için çekirdek hızı önemlidir. Günümüzde profesyonel dizüstü oyun bilgisayarları ile workstation performansları aynıdır. Oyun bilgisayarı oyun için vardır algısı tamamen yanlıştır.
Oyun oynamayan ama grafik işi ile uğraşan çoğu insan oyuncu dizüstü bilgisayarları tercih ederler.

VRAM göre ekran kartı seçilmez.

Max-Q olduğu için önermiyorum. Max-P ekran kartı bakmaya özen gösterin. Her 3060 maalesef iyi değil.

Bana kalırsa adam akıllı iyi bir hazır sistem üzerinde değişiklik yapıp kasa almak daha mantıklı ama laptop isteniyor. Bu işlerden anlarım lakin laptopların PCB kalitesi hakkında ve yeni fiyatları hakkına bilgim olmadığı için soruyorum. 3060 çekirdek performansı gayet iyi ama yine de istenileni almak mantıklı geliyor. Daha önce bu istenilen uygulamaları test etmiş olsaydım dediğinizi yapabilirdim. Üç aşağı beş yukarı bile bir sistemi ne kadar kullandığı hakkında bilgim yok ne yazık ki.

Hocam gidin GE76 Raider 3080 alın RGB'leri kapatın yeter.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı