Grafik ve Tasarıma Giriş

nostalgia

Hectopat
Daha fazla  
Tüm grafik severlere selamlar. Grafik ve tasarıma hemen hemen sıfırdan başlamak istediğim için böyle bir konu açma gereği duydum. Bazı sorularımın cevaplarını webde bulamadım. Ben daha çok tecrübelerinizi paylaşmanızı isteyeceğim. Bu sorularım özellikle "tecrübeli ve emektar" grafiker arkadaşlarıma, abilerime.

Grafik tasarımla kaç yaşınızda tanıştınız? İlk başta hangi programları kullandınız, ne zaman bu programlardan daha kompleks olanlara geçtiniz? Eğitim aldınız mı bunlarla ilgili yoksa tamamen kendinizi mi geliştirdiniz?
Modelleme konusunda kendimi geliştirmek istiyorum, profesyonel modelleme yapan arkadaşlarım bana ne gibi tavsiyelerde bulunabilir? Eğitim gerekir mi yoksa bu sektörde diplomasız da bir şeyler başarılabilir mi?
Bu işi ek iş veya hobi olarak yapıp da başarılı olanlar varsa herhangi bir donanıma ihtiyacınız oluyor mu, ne kadar zamanınızı alıyor?

Aklıma geldikçe ve siz yazdıkça sormak istediğim farklı şeyler çıkacaktır elbette. Şimdiden her birinize teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
- Grafik Tasarımlar 14-15 yaşlarında iken tanıştım ama olay biraz farklıydı :D

-Başlarda kullandığım program Photoshop

-Herhangibir eğitim almadım tamamı ile azim ve araştırma

-Modelleme hakkında bişi diyemem.

-Ek iş değilde tamamı ile bu işe yönelirsen ve güzel tasarımlar çıkarırsan kazançlı bir sektör aslında. E tabi Grafik tasarım öyle basit bir iş değil sen tam olarak ne üzerinde yoğunlaşacaksın? Hangi sektör için bu işi yapmayı planlıyorsun?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı