Grafik tasarıma ve dijital çizime hangi programla giriş yapmak gerekir?

HighestUse

Picopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Öncelikle iyi sosyaller, uzun süredir çizim yapıyorum ancak dijitale taşımak istiyorum bu işi ve üniversite'deki hayalim ise grafik tasarım olarak düşünüyorum ancak nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Hangi programla giriş yapmam gerekir illaki iPad gerekli midir? Elimde orta seviye güçlü bir bilgisayar var. Yardımcı olursanız sevirim. :D

Öncelikle iyi sosyaller, uzun süredir çizim yapıyorum ancak dijitale taşımak istiyorum bu işi ve üniversite'deki hayalim ise grafik tasarım olarak düşünüyorum ancak nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Hangi programla giriş yapmam gerekir illaki iPad gerekli midir? Elimde orta seviye güçlü bir bilgisayar var. Yardımcı olursanız sevirim. :D

Adobe Photoshop her türlü idealdir ama açık kaynak istiyorsan Krita kullanabilirsin.

Adobe Photoshop her türlü idealdir ama açık kaynak istiyorsan krita kullanabilirsin.

Hocam elimdeki bilgisayarı satıp üzerine bir miktar para koyup iPad ve Procreate almayı da düşündüm mantıklı mı sizce? Yoksa XP-Pen veya Wacom gibi ekranlı grafik tasarım tableti mi almalıyım. Ben biraz daha dijital çizime yönelmek istiyorum.

Bence o bölümün derslerini araştır bulursun zaten.

Hocam elimde Wacom bamboo CTL-470 grafik tableti var ancak kalemi kayıp. Elimde laptop var Ryzen 5 3500U işlemci 16 GB RAM 512 GB SSD var.

Cihaz yeterli çizim için. Tablet de güzel. Önereceğim yazılım giriş olarak Krita olabilir ama imkan varsa kesinlikle Adobe Photoshop kullan. Geleneksel çizim ile dijital çizimin hiçbir farkı yok 1 haftaya kalmaz alışırsın.

Cihaz yeterli çizim için. Tablet de güzel. Önereceğim yazılım giriş olarak krita olabilir ama imkan varsa kesinlikle Adobe Photoshop kullan. Geleneksel çizim ile dijital çizimin hiçbir farkı yok 1 haftaya kalmaz alışırsın.

Tamamdır hocam öyle yapayım o zaman teşekkür ederim. :D

Geri
Yukarı