Grafik ve Web tasarım için 34.000 TL laptop önerisi

Bütçe
34000
Şu an kullanıyorum ve gayet memnum senin gibi millete Monster önermiyorum.

ASUS ROG G16 4060 kullanıyorum neye dayanarak bunu soyluyorsun ???
Ki senin memnun olman 2023 yilinda grafik web tasarimiyla ugrasacak birisine 4gb ekran kartli laptop onerme hakki sunmuyor bilginiz yoksa insanlari yanlis yonlendirmeyin.

Şuan Kullanıyorum ve Gayet memnum Senin Gibi millete Monster Önermiyorum
Monster önerip önermeme mevzusu değil. 35 bine RTX 3050 paranın büyük bir oranını çöpe atmak demek. 32-35 arası 4060 Victuslar var.

Konu sahibi için şu konudaki mesajımı bırakayım;
Oyun oynanmayacaksa, renk doğruluğu önemli olan bir iş kolu için (grafik ve web tasarımda önemli olduğunu biliyorum), mat ekran oyuncu bilgisayarlarından uzak durulması taraftarıyım.
Tuf Gaming A15 ve Legion 5 profesyonel renk editi için uygun cihazlar değiller. Strix G15'te ha keza. Diğer ikisinden iyi panele sahip olsa da, hala profesyonel içerik üretimi için yeterli bir cihaz değil.

Flow bu konuda ufak bir istisna. Flow'un FHD değil de UHD (4K) modelinin ekranı profesyonel içerik üretmeye daha uygun.

Macbook'lar daha çok uyar muhtemelen böyle bir kullanım senaryosuna ama Adobe CC ürünlerine lisans ücreti ödüyor musunuz bilmiyorum.

OLED, Mini LED panelli cihazlara bakın. Yada illa IPS tercih edilecekse, IPS panelinde mat kaplama olmayanları tercih edin. Mat kaplama renkleri solduruyor. Daha canlı ve doğru renkler için mat olmayan paneller tercih edilebilir.

Mat ekrana rağmen yüksek renk kapasitesine sahip OLED cihaz;
Delta E maks değeri 2.3, Delta E ortalaması 1'in altında olan mat ekrana sahip olmayan OLED cihaz;

İkisinin de sRGB değerleri beklentinizi karşılar, AdobeRGB ve DCI-P3 değerleri attığınız cihazlardan çok daha yüksek. Ancak ikisinin de ekran kartı yok. Render performansları nasıl bilmiyorum ama çok fena olmadığını düşünüyorum çünkü Huawei Matebook 16S modelleri harici kart olmadan profesyonel içerik üretimi için satılıyor, dolayısıyla yeterlidir muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı