Grafikleri güzel gerilimsiz oyun tavsiyesi

Journey'de bildiğim kadarıyla açık bir dünyada sakince, tek başımıza seyahat ediyoruz. Hikaye falan yok, tek yaptığımız şey ilerlemek. "tek başımıza" arkadaşı sanırım yalnızlık korkutuyor. Journey arkadaş için iyi olmayabilir.

Ara sıra birileriyle karşılaşıyor ama sizin dediğiniz daha mantıklı.

Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi korku gerilim olmayan grafikleri hoş hikayesi olursa olabilir fark etmez oyun tavsiyesi arıyorum. Örnek olarak firewatch gibi renk paleti ve grafikleri hoş olan oyunlar güzel oluyor ama nedense oyunda özellikle tek olduğumda korkuyorum. Firewatchı bile hep bir ürperti ile bitirdim. Her neyse gerilim olmasın adam öldürmekte olmasın keşif gibisinden oyun tavsiye ederseniz sevinirim.

Forza Horizon 3/4/5.

Son düzenleyen: Moderatör:
Crysis 1,2 ve 3 olabilir.

Kanka savaş yordu be.
Journey'de bildiğim kadarıyla açık bir dünyada sakince, tek başımıza seyahat ediyoruz. Hikaye falan yok, tek yaptığımız şey ilerlemek. "tek başımıza" arkadaşı sanırım yalnızlık korkutuyor. Journey arkadaş için iyi olmayabilir.

Ya sadece yanlızlık değil yani yalnız da olabilirim ama nasıl anlatayım yanlızken beni öldürmek isteyen tipler olmasın istiyorum sadece ya da bir anda önüme çıkan.

Subnautica. (deniz altındaki yaratıkların sesleri birazcık korkutabilir, tipleri çok tatlı)
Subnautica okyanusun derinliklerine indikçe korku oyunları kadar gergin bir ortama sahip oluyor. Konu sahibi daha Firewatch oynarken korkuyor. İmkanı yok Subnautica oynamasının :)

@kasgar Bahsettiğin türe göre oyun önermesi çok zor. Puzzle türü olan The Witness oyununu oynayabilirsin. Yalnız bu kadar korkmak iyi değildir. O yüzden kendini alıştırman lazım. Korku ve gerilim oyunlarından korkmanı anlarım da, Firewatch gibi +12 yaş sınırı olan oyundan ürpermeni anlayamam. Biraz abartı bu kadar korkman. Her şeyden önce bunlar bir oyun. İleride sıkıntı yaşarsın. Korkularının üzerine gitmeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Subnautica okyanusun derinliklerine indikçe korku oyunları kadar gergin bir ortama sahip oluyor. Konu sahibi daha firewatch oynarken korkuyor. İmkanı yok Subnautica oynamasının :)

@kasgar bahsettiğin türe göre oyun önermesi çok zor. Puzzle türü olan the witness oyununu oynayabilirsin. Yalnız bu kadar korkmak iyi değildir. O yüzden kendini alıştırman lazım. Korku ve gerilim oyunlarından korkmanı anlarım da, firewatch gibi +12 yaş sınırı olan oyundan ürpermeni anlayamam. Biraz abartı bu kadar korkman. Her şeyden önce bunlar bir oyun. İleride sıkıntı yaşarsın. Korkularının üzerine gitmeni tavsiye ederim.

Aslında korku dediğim tam korku değil bu küçükken başladı babam internet kafeden bir bilgisayar almıştı tabii içinde dönemin bütün oyunları var ben bilmiyorum hepsini teker teker açıp oynuyorum e tabii yaşta küçük korku oyunu mu falan anlayamıyorum işte birkaç korku oyunu çıktı artık bütün oyunlara acaba bu korku oyunu mu gibisinden yaklaşmaya başladım o yüzden firewatch da korkulacak bir şey olmadığını biliyorum ama öyle bir iz kaldı işte.

Aslında korku dediğim tam korku değil bu küçükken başladı babam internet kafeden bir bilgisayar almıştı tabii içinde dönemin bütün oyunları var ben bilmiyorum hepsini teker teker açıp oynuyorum e tabii yaşta küçük korku oyunu mu falan anlayamıyorum işte birkaç korku oyunu çıktı artık bütün oyunlara acaba bu korku oyunu mu gibisinden yaklaşmaya başladım o yüzden firewatch da korkulacak bir şey olmadığını biliyorum ama öyle bir iz kaldı işte.
Eğer normal hayatına yansımıyorsa bu ürpermelerin sorun olmaz ama normalde de böyle ise sorun olabilir. Ben mesela Quake oynayarak başlamıştım PC oyunlarına. Windows 95 vardı daha o zamanlar. Aşırı derecede korkardım. Çünkü gerçekten korkunçtu fakat hiçbir zaman pes etmedim. 6-7 yaşındaydım daha :) Yani daha sonradan etki bırakmasın diye diyorum. Küçüklükten başlayan şeyler kolay geçmiyor çünkü. Ama sadece oyunlar konusunda böyle ise sorun yok.

Biraz oynadığın oyun tarzlarına bakarak, normal hayatında da çekingen veya ürken birisi olma ihtimaline karşı tavsiye vereyim dedim. Yanlış anlamanı istemem. Mesela bir gün ormanda tek başına yürümek zorunda kalsan veya evde tek başına kalsan, aynı şekilde ürpermemen önemli. Manevi açıdan sorunlar yapar ve panik atağa kadar hastalık boyutuna gidebilir. O yüzden korkularının üstüne git ve onlarla alay et :)

Bu arada bahsettiğim The Witness oyunu güzeldir. Ciddi olarak tavsiye etmiştim. Bulmaca üzerine kurulu, silah, adam öldürme vs. olmayan, grafikleri de Firewatch'ın aynısı olan bir oyun.

Eğer normal hayatına yansımıyorsa bu ürpermelerin sorun olmaz ama normalde de böyle ise sorun olabilir. Ben mesela Quake oynayarak başlamıştım PC oyunlarına. Windows 95 vardı daha o zamanlar. Aşırı derecede korkardım. Çünkü gerçekten korkunçtu fakat hiçbir zaman pes etmedim. 6-7 yaşındaydım daha :) yani daha sonradan etki bırakmasın diye diyorum. Küçüklükten başlayan şeyler kolay geçmiyor çünkü. Ama sadece oyunlar konusunda böyle ise sorun yok.

Biraz oynadığın oyun tarzlarına bakarak, normal hayatında da çekingen veya ürken birisi olma ihtimaline karşı tavsiye vereyim dedim. Yanlış anlamanı istemem. Mesela bir gün ormanda tek başına yürümek zorunda kalsan veya evde tek başına kalsan, aynı şekilde ürpermemen önemli. Manevi açıdan sorunlar yapar ve panik atağa kadar hastalık boyutuna gidebilir. O yüzden korkularının üstüne git ve onlarla alay et :)

Bu arada bahsettiğim the witness oyunu güzeldir. Ciddi olarak tavsiye etmiştim. Bulmaca üzerine kurulu, silah, adam öldürme vs. olmayan, grafikleri de Firewatch'ın aynısı olan bir oyun.

Bu korkular gerçek hayatta olmuyor sadece oyunlarda oluyor ama yine de tavsiyelerin için teşekkürler.

Bu korkular gerçek hayatta olmuyor sadece oyunlarda oluyor ama yine de tavsiyelerin için teşekkürler.

Ne dediğini ben anlıyorum aslında. Mesela ben HL2 oynarken oluyor bu. Hep bir korku hissi. Ben tavsiye yapamam şu an çünkü bilgisayar sağ olsun güzel grafiği olan oyun bilmiyorum 🙁

Arkadaşlar başlıkta da dediğim gibi korku gerilim olmayan grafikleri hoş hikayesi olursa olabilir fark etmez oyun tavsiyesi arıyorum. Örnek olarak firewatch gibi renk paleti ve grafikleri hoş olan oyunlar güzel oluyor ama nedense oyunda özellikle tek olduğumda korkuyorum. Firewatchı bile hep bir ürperti ile bitirdim. Her neyse gerilim olmasın adam öldürmekte olmasın keşif gibisinden oyun tavsiye ederseniz sevinirim.

Arkadaşınız varsa farm together oynayabilirsiniz tatlı grafikleri var ve en az 30 saat oynarsınız oyun 20.80 TL.

Geri
Yukarı