Grand Theft Auto The Trilogy yorumum

"DAğa nE yApğAmalarını bEğliyOrdunuz zağten?" en basitinden çizgi film gibi yapmamalarını beklerdim. Bir de Tommy'nin tipine bak o daha kötü.

oıp.png

''Adamlar remake demedi ki remastered dedi. '' duyabileceğim en mantıksız düşünce olabilir. Remastered dediğimiz kelimenin tanımının içinde yine değiştirilme, düzenlenme diye bir şey var. Biri bana yukarıdaki görselden neyin değiştirildiğini ya da düzenlendiğini açıklarsa çok sevinirim. Lance Vance'in suratı resmen berbat olmuş. RTX eklenmiş, biraz da ışık. Vay be işte bu! Rockstar Games oynanış açısından bir değişiklik yapmadıysa ve grafik kalitesi aşağı yukarı fragmandaki gibi ise bu sefer sınıfta kaldı.

Ha bu arada başka bir remastered oyun görmek isteyen varsa aşağıya bırakıyorum. Bu oyun da remastered olarak çıktı.

1.jpg
2.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA the trilogy offical trailer 5saat önce taze fırından yeni çıkmış.
Öncelikle büyük bir heyecan ve umutla girdim ve hüsranla çıktım.
Bunlar benim şahsi fikirlerim.
Oyun zaten traileri izleyince anlarsınız bundan yaklaşık 6yıl önce rage oyun motoruna GTA3, vc, san modları gibi olmuş sadece 2-3tık daha kaliteli ortada 8yıllık hiçbir şey yok.
Grafik ahım şahım bir şey değil ün salmış rockstara yakışmaz yani hayal kırıklığı...

Ben RDR gibi bir şey beklemiyordum.

Şu anda oyun bence efsane olmuş. Fiyatı indirimlerde 30 TL gibi bir şeye düşerse alabileceğim.

Yani zaten tutmuş oyun oyunun mekaniklerini değiştirerek sürmek büyük bir hüsran olabilirdi. Grafiklerin üstünden geçmişler bence güzel olmuş yani.

"DAğa nE yApğAmalarını bEğliyOrdunuz zağten?" en basitinden çizgi film gibi yapmamalarını beklerdim. Bir de Tommy'nin tipine bak o daha kötü.
Eki Görüntüle 1198093

''Adamlar remake demedi ki remastered dedi. '' duyabileceğim en mantıksız düşünce olabilir. Remastered dediğimiz kelimenin tanımının içinde yine değiştirilme, düzenlenme diye bir şey var. Biri bana yukarıdaki görselden neyin değiştirildiğini ya da düzenlendiğini açıklarsa çok sevinirim. Lance Vance'in suratı resmen berbat olmuş. RTX eklenmiş, biraz da ışık. Vay be işte bu! Rockstar Games oynanış açısından bir değişiklik yapmadıysa ve grafik kalitesi aşağı yukarı fragmandaki gibi ise bu sefer sınıfta kaldı.

Ha bu arada başka bir remastered oyun görmek isteyen varsa aşağıya bırakıyorum. Bu oyun da remastered olarak çıktı.

Eki Görüntüle 1198097Eki Görüntüle 1198098
3D Era’da hiçbir zaman ne grafikte ne içerikte gerçekçilik ön planda olmadı, aynı temayı devam ettirmek bir sorun değil.

Bana soracak olursanız gelmesi gereken bir şeydi, ama remake olarak. Remastered ve remake arasındaki fark; Remastered ufak düzenlemeler yaparken (grafik, fizik motoru vb.) Remake ise daha büyük yenilikler yapar (daha iyi grafik, daha iyi fizik motoru, oynanış, ara sahnelerin iyileştirilmesi vb.). Ne de olsa GTA'nın en çok tutan markalarından bahsediyoruz. Fakat oyunlar Remastered olarak çıkıyor, o zaman bu şekilde değerlendirmekte fayda var.

Geçtiğimiz günlerde sizin de takdir edeceğiniz üzere oyunun traileri yayınlandı ve izlediğimizde sizin de göreceğiniz üzere grafikler çizgi filmlerden halliceydi. Bu tarz bana hitap etmese de hitap eden oyuncular var ama bu tarz GTA hayranlarının çok büyük birçoğunluğuna bile hitap etse GTA'nın tarzı bu olmadığı için neden böyle bir tarz seçtiklerini anlamış değilim. İkinci değerlendirme ise oyunun oynanışı; oynanış için de öyle aman aman yenilikler gelmemiş. Gelen şeyler de çoğunlukla GTA'nın daha yeni oyunlarından alınmış şeyler (yuvarlak silah seçme ekranı, omuzdan nişan alma vb.).

Bana soracak olursanız Rockstar Games'in ya hiç buna kafa yormadan GTA 6'ya devam etmesi lazımdı ya da gerçekten sağlam kafa yorup sağlam bir remake çıkarması lazımdı. Tabii ki hiç haber vermeden trailer çıkarmadan bir gün ansızın bu oyunları satışa koysa da olurdu. Çünkü bu şekilde trailer çıkana kadar insanların beklentisi de artmaktaydı. Özellikle oyunun sistem gereksinimleri ilk paylaştıldığında ben "Bu nasıl Remastered, Remake olsaydı uçardı bu" gibi şeyler söylüyordum. Kaldı ki şirketin büyük gelir kaynaklarından birinin biz Türkler olmamıza rağmen hala daha Türkçe alt yazı eklenmemesi de cabası. 530 TL fiyatına hiç girmiyorum bile.

Sözün özü bu Remastered bana soracak olursanız olmamış.

Geri
Yukarı