Graphics 4400'lü sistemde dahili ekran kartı kullanılmıyor

zValiant

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel Core i3-4130.
Ekran kartı: AMD Radeon RX 480 4 GB.
RAM: Kingston 8 GB DDR3 1333MHz.
Depolama: 230 GB SATA3 SSD.
Anakart: Gigabyte H81M-DS2 rev 3.0.
İşletim sistemi: Windows 11 Pro 64-bit 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, kullandığım sistemde Intel HD Graphics 4400 dahili grafik ve GeForce 210 harici ekran kartı var. Dahili grafik birimi harici ekran kartından daha iyi olduğu için onu kullanmak istiyorum, Windows ayarlarından grafik performansı tercihini dahili olanla değiştirsem bile hariciyi kullanmaya devam ediyor. Neden harici kartı sökmüyorsun derseniz anakarttan görüntü alınca çözünürlük düzgün olmuyor.

Anakart: Gigabyte H81M-DS2
İşlemci: i3-4130 3.40GHz

Anakarta harici bir ekran kartı takılı iken onboard grafik kartından görüntü alamazsınız. Yani sizin istediğiniz muz yiyeyim ama çilek tadı gelsin gibi bir durum.

Merhaba, kullandığım sistemde Intel HD Graphics 4400 dahili grafik ve GeForce 210 harici ekran kartı var. Dahili grafik birimi harici ekran kartından daha iyi olduğu için onu kullanmak istiyorum, Windows ayarlarından grafik performansı tercihini dahili olanla değiştirsem bile hariciyi kullanmaya devam ediyor. Neden harici kartı sökmüyorsun derseniz anakarttan görüntü alınca çözünürlük düzgün olmuyor.

Anakart: Gigabyte H81M-DS2
İşlemci: i3-4130 3.40GHz
Ekran kartını çıkartıp O/B kullanabilirsiniz. Anakart üstünde giriş vardır. 1.0 versiyonunda bile VGA var. Diğerlerinde de tahminen vardır.

BIOS üzerinden dahili grafik birimini açık konumuna getirmen lazım. Harici grafik birimi bağlı olduğu zaman otomatikman devre dışı oluyor.

Bunu yaptıktan sonra dahili grafik birimini kullanmak için ekranı anakart üzerinde olan monitör çıkışına bağlaman lazim.

BIOS üzerinden dahili grafik birimini açık konumuna getirmen lazım. Harici grafik birimi bağlı olduğu zaman otomatikman devre dışı oluyor.

Bunu yaptıktan sonra dahili grafik birimini kullanmak için ekranı anakart üzerinde olan monitör çıkışına bağlaman lazim.
Direkt ekran kartını söktüm, bir işe yaramıyor zaten. Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözünürlük konusunda da, ekran kartı monitör çözünürlüğünü native desteklemiyordu özel çözünürlük ekliyordum, HD Graphics 4400 destekliyor. Daha bile iyi yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı