Green Card için Atlantik danışmanlık güvenilir midir?

PhemiusTR

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar Green Card başvurusu için atlantik danışmanlık adında bir firma ile görüşme sağladım. Kendileriyle saatlerce de görüştüm ettim tamamen bilgi verdiler. Siteleri e-ticaret bilgi sistemine kayıtlı görünüyor. https://www.eticaret.gov.tr/siteprofil/3288646265672543/atlantikdanismanlikcom

Green Card süreci için fotoğraf vs. istediler ve gönderdim ben. Kontroller sağlandı ve her şey yolunda gitti. Tekrar arandım ve check-up için bir takım bedeller ödemek lazım şeklinde bilgi verildi ki normalde daha pahalıya mal olacak iken bu şekilde daha ucuza bu hizmet için ön randevu almış oldum. 12 Haziran - 12 Ekim arasında istediğim tarihe randevu alabileceğim söylendi. Ayrıca bazı sorular soruldu. Yani ilgilendiğim alanlar, çalıştığım sektörler ve süreleri gibi bilgiler. Bütün bu ödemelerimin faturalarını çok kısa bir süre içinde de mail adresime ilettiler. Kendilerinin vergi numarası, bilgi sistemine kayıtları olması ve hızlı fatura kesimleri gibi şeyleri ile şu an bir sorun göremiyorum. Ama içime bir kurt düşüyor arada ki oturup haritalar üzerinden Google ziyaretçi yorumlarına baktım. İyi yorum da var kötü yorumda. Bu yorumlar cahil insanların doldurması da olabileceği gibi sahte de olabilir. Yerleri İstanbul'da ve ben başka şehirdeyim. Gidip görüşme fırsatım olmadı. Benim aldığım imaj bu şekilde ama internet ortamında bir sürü söylenti var. Yaklaşık 1800+300 = 2100 lira gibi bir ödeme yapmış oldum kendilerine ve başka bir ücret ödemeyeceğimi çıkmaması halinde 3 yıl boyunca harici ücret ödenmeksizin danışmanlık alıp tekrar başvuru yapabileceğim bilgisi verildi bana. Uzun lafın kısası ben bir cinslik sezmedim ama bilen, veya araştırma fırsatı olup yazabilecek çıkar diye yorumlarınızı almak adına bu konuyu açtım. Laf olsun diye gelip dolandırıcı damgası atacaklara şimdiden yazayım ki elinizde kanıtla yorum atın ki anlamı olsun. Yorumları bekliyorum teşekkürler.

Başvurması bedava olan bir şey için neden aracı firma bulup para ödüyorsunuz ki? Google çeviri ile ilkokul mezunu bile başvuru yapabilir...
Kardeşim yoğun çalışan biriyim ve riske atmak istemedim. Takip edebilmek için. Bu sağlık raporu ucuza geldiyse nereden baksan 5000 lira kardayım. Tek yetkili olduklarını söylemişlerdi. Ben konsolosluk ile görüşüp netleştireceğim.

Kardeşim yoğun çalışan biriyim ve riske atmak istemedim. Takip edebilmek için. Bu sağlık raporu ucuza geldiyse nereden baksan 5000 lira kardayım. Tek yetkili olduklarını söylemişlerdi. Ben konsolosluk ile görüşüp netleştireceğim.
Sağlık raporu derken? Green card çıkmadan sağlık testi vs. bir durum yok. Siz green card kazandınız da mı sağlık raporu alıyorsunuz?

Arkadaşlar konuyu netleştirdim. Danışmanlık şirketi check-up istemesinin sebebi benim bir hastalığımın olup olmadığını anlamak, bu bağlamda ona göre hareket etmekmiş. Ayrıca daha da güzeli konsolosluk tarafından yönlendirilen tek bir göçmenlik muayenesi kliniği ve doktoru var. Bu doktor için ben haricinde bir ödeme yapmayacağım. Kendiniz yürütürseniz buna ücret çıkar. Verdiğim ücret ile bu iki sağlık testini de tamamlıyor olacağım. Açıkçası çok güzel. Hem öncesinden aksiyon alınıyor, hem de daha fazla maliyetten kurtarıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı