GRUB rescue hatası

bacoen

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarimda Dual boot Linux ve Windows 10 vardi. Dun Windows disk yonetiminden Linux'un kurulu oldugu bölümü sildim. Bugün bilgisayari acinca bilgisayar GRUB rescue ekraninda kalıyor. Windows C diskinde bulunuyordu Linux D. Ne yapmaliyim?

Anladığım kadarıyla Windows'u bile açamıyorsun, Windows format atar gibi ISO hazırlayıp başlayacaksın şimdi yükle deyip klavye seçtikten sonra sanırım sol altta bilgisayarınızı onarın çıkacak oradan komut istemini çalıştır

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

Sırayla komutları yaz komutlar düzgün çalışmazsa haber ver.

Anladığım kadarıyla Windows'u bile açamıyorsun, Windows format atar gibi ISO hazırlayıp başlayacaksın şimdi yükle deyip klavye seçtikten sonra sanırım sol altta bilgisayarınızı onarın çıkacak oradan komut istemini çalıştır

Bootrec /fixmbr
Bootrec /fixboot

Baska bir bilgisayardan boot repair ISO'su ile deneyecegim. Olmaz ise sizin dediginizi denerim.

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

W10 ISO'su ile birlikte USB'yi hazirladim. USB'yi boot edince siyah ekran cikiyor.

Baska bir bilgisayardan boot repair ISO'su ile deneyecegim. Olmaz ise sizin dediginizi denerim.

W10 ISO'su ile birlikte USB'yi hazirladim. USB'yi boot edince siyah ekran cikiyor.

Dosya Ekleri

• IMG-20230904-WA0043.jpeg
    IMG-20230904-WA0043.jpeg
    248,8 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Bilmiyorum, bu başka bir sorun. Sıfırdan kurulum yapar gibi olması gerekiyordu lakin USB belleğinizi algılayamamış herhalde.

Geri
Yukarı