Grundig laptop hangi donanımı yüzünden yavaş?

JettAgam

Centipat
Makaleler
5
Yer
Istanbul/Beyoğlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM : 8Gb (1x8)
İşlemci : Intel İ5-11400H 2.7gHz
SSD : Crucial 500GB (1x)
Ekran Kartı : RTX 3050Tİ 4GB ve İntel UHD Graphics 11th Gen
İşletim Sistemi : Windows 11 Home 64 bit Single Language
Hz : 144Hz
Merhaba. Laptopum gerçekten yavaş. Grundig marka 10 yıldan fazladır bizde. Bilgisayar hangi donanımı yüzünden yavaş merak ediyorum.

Marka: Grundig.
6 GB RAM (4+2) DDR3 (2 vardı önce 4 yaptık sonra 6 yaptık).
Anakart: Arçelik (şaka değil) (M.Ö 2800'den kalma).
İşlemci: Intel Pentium b960.
Ekran kartı: Intel HD Graphics (hangi modeli bilmiyorum yazmıyor hiçbir yerinde).
Depolama: İlk HDD vardı galiba sonradan 240GB Turbox SSD (turbox☠️) taktık.
İşletim sistemi: İlk geldiği zaman Windows 7 vardı sonra Windows 10 Pro yaptık şimdi ise Windows 8.1.
Fanları bilmiyorum ama sonradan daha iyisini taktık artık sıcaklık havalandırmadan daha az hissediliyor.

Sistem CS:GO gibi oyunlarda pencereli her şey en düşükte 30FPS veriyor ve zorlansa bile işlemci sıcaklığı en fazla 65-70 derece oluyor. BIOS ekranına giremiyorum bütün apartmanı inleten bir bip sesi çıkıyor.

Sürücüler en güncel en son 2016 yıllarında ekran kartına güncelleme almış.

Yavaşlık hangi parçalardan? 2 GB olan RAM'i çıkartıp 4 taksam sistemde ne gibi bir hızlanma olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Laptopum gerçekten yavaş. Grundig marka 10 yıldan fazladır bizde. Bilgisayar hangi donanımı yüzünden yavaş merak ediyorum.

Marka: Grundig.
6 GB RAM (4+2) DDR3 (2 vardı önce 4 yaptık sonra 6 yaptık).
Anakart: Arçelik (şaka değil) (M.Ö 2800'den kalma).
İşlemci: Intel Pentium b960.
Ekran kartı: Intel HD Graphics (hangi modeli bilmiyorum yazmıyor hiçbir yerinde).
Depolama: İlk HDD vardı galiba sonradan 240GB Turbox SSD (turbox☠️) taktık.
İşletim sistemi: İlk geldiği zaman Windows 7 vardı sonra Windows 10 Pro yaptık şimdi ise Windows 8.1.
Fanları bilmiyorum ama sonradan daha iyisini taktık artık sıcaklık havalandırmadan daha az hissediliyor.

Sistem CS:GO gibi oyunlarda pencereli her şey en düşükte 30FPS veriyor ve zorlansa bile işlemci sıcaklığı en fazla 65-70 derece oluyor. BIOS ekranına giremiyorum bütün apartmanı inleten bir bip sesi çıkıyor.

Sürücüler en güncel en son 2016 yıllarında ekran kartına güncelleme almış.

Yavaşlık hangi parçalardan? 2 GB olan RAM'i çıkartıp 4 taksam sistemde ne gibi bir hızlanma olur?
Ram, işlemci,hdd.Genel olarak laptopunuzdaki hersey yavaşlatır hocam.

İşlemci 2011 yılında çıkmış. 2. Nesil intel hd graphics var. 2010 ve öncesinde çıkan oyunları rahat oynayabilir miyim? Mount and Blade Warband NFS Underground 2 gibi oyunları fanları bile çalışmadan oynatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı