Grundig Laptop Oyuna Girdikten Sonra Kapanma Sorunu

Sonsuzlar

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim Grundıg marka bir laptopum var. 4 GB RAM, 540M ekran kartı var. Yaklaşık 4 sene önce aldım. Biliyorum fazla iyi bir bilgisayar değil ancak param olmadığı için değiştirme imkanım yok. Şimdiye kadar bir sıkıntısı yoktu. Ancak bazen oyuna girerken ya da girdikten 1 dk sonra bilgisayar elektrik gitmiş gibi kapanıyor. Bu arada batarya kullanmıyorum. Çünkü bataryayı takınca da oyuna girdikten sonra prize takılı olmasına rağmen düşük batarya diyip kapanıyor. Sıcaklıklar 70 derecenin üzerinde hiçbir zaman değil, ben de şaşkınım ne yapacağımı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen fanlar aşırı tozlanmıştır, 4 senedir hiç temizlediniz mi laptopu?
Arka kapağı çıkarıp, fanları temizlerseniz sorun düzelecektir...

Eğer 4 senedir oynadığınız oyunları kaldırmıyorsa biraz bakıma ihtiyacı olabilir. Temizlik falan yapabilirsin. Fakat güncel oyunlarda kapanıyorsa bilgisayarın artık eskimiştir. Buna da yapacak başka bir şey yok zaten. Ya upgrade edeceksin ya da yenisini alacaksın.

arkadaşlar ben bilgisayar bölümü mezunuyum şuanda da programcılık okuyorum bilgisayarımı defalarca açmışımdır fanını pul pul edip silip temizlemişimdir. ayrıca kaldırmıyor değil kaldırıyor fps de sıkıntı yok . ha kaldırmıyorsa oyunu low da oynarım.ayrıca dün bilgisayarı açtım kırık bi parça gördüm ekran kartının yanında. benim anlamadığım neden elektirik gitmiş gibi kapanıyor onu anlamıyorum. batarya takılı olduğunda bu defa prizi görmezden gelmesi benim kafamı karıştırıyor. kırık yerin fotoğrafını çektim. işlemci ile ekran kartının termal macununu değiştirdim
resim de bu.

Dosya Ekleri

• 12086785_910351425720411_1346941794_n.jpg
    12086785_910351425720411_1346941794_n.jpg
    83,5 KB · Görüntüleme: 242
arkadaşlar birşey fark ettim bilgisayar normal kullanımda sıkıntı yok sadece oyuna girdiğimde yani bilgisayar performans moduna geçtiğinde prizden gelen elektriği kesiyor. bilgisayar performans modun da daha çok elektrik harcar, sorun öyle bi yerde olması lazım ki fazla elektrik gittiğinde bilgisayar kendini kapatsın.üstelik bu olay her zaman olmuyor sanki insiyatifi var makinanın canı istediği zaman çalışıyor canı istemediği zaman çalışmıyor.

allah için bana bir yol gösterin be valla gazetelerin 3. sayfasına çıkacam ya.:depresyon:

Selam. Adaptörün gerekli anlık akımı vermiyor olabilir. O yüzden pili destek amaçlı kullanmak gerekiyor gibi. Yeni pille deneyebilirseniz. Belki yardımı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı