Samsung laptop oyuna girince kapanma sorunu

Tisknogn

Kilopat
Daha fazla  
Samsung NP350V5C-T01TR laptop sahibi biriyim. Laptop bataryası bozuk diye bataryasız kullanıyorum. Tunçmatik otomatik voltaj ayarlayan bir adaptör var elimde. Geçen haftalarda adaptör bozuk diye tamircide yaptırdık. Adaptörün çıkışını lehimlemiş tamirci. Ve bu hafta da bilgisayarda oyuna girdikten bir süre sonra kendi kendine kapanmalar oluyor. Sebebini bilemiyorum. Acaba adaptör dengesiz güç verdiği için ikincil ekran kartına geçtiğinde bilgisayara güç mü yetmiyor yoksa onboard intelde mi sorun var. Çünkü ilk açılışta onboard intel 60 derece civarında. Fanı da daha 1-2 gün önce temizlettim. Kapanma da biraz garip oluyor gerçi önce bir ekran veya bazen önce WiFi gidip sonra takılma oluyor sonra ekran gidiyor sonra da PC kapanıyor(bunlar 2-3 saniye içinde oluyor). Her türlü oyunu denedim 1-2 hafta önce hiçbir sorun yokken şimdi böyle yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isınma sorunu var.Gelişmiş güç ayarlarından işlemci maks. çalışma yüzdesini %70'e düşür. Sorun geçerse yavaş yavaş arttırıp sorun olmadan kullanabileceğin yüzdeyi saptayıp öyle kullan. Tabii temizlik ve termal macun kalitesinden şüphen varsa, onların üzerinden de geçebilirsin.

Denediğin diğer adaptör olması gereken voltajda, minimum amperde ve sağlam ise, temizliği iyi yapıyor, çok dandik bir macun sürmüyorsan ve doğru şekilde soğutma tablası vidalarını sıkıyorsan (ne fazlası ne azı iyi sonuç verir), sürücülerin de doğru ise sorun yaşamıyor olman gerekir.

Fan çalışıyor mu? Çalışıyorsa soğutucu tablanın bakır boruları ısıyı iletiyor mu diye kontrol et, gazı kaçmış olmasın. Ek olarak sistemde zararlı bir yazılım varsa o da sistemi yoruyor olabilir, sistemi tarat. Görev yöneticisinden çalışan programlara bak.

Denediğin diğer adaptör olması gereken voltajda, minimum amperde ve sağlam ise, temizliği iyi yapıyor, çok dandik bir macun sürmüyorsan ve doğru şekilde soğutma tablası vidalarını sıkıyorsan (ne fazlası ne azı iyi sonuç verir), sürücülerin de doğru ise sorun yaşamıyor olman gerekir.

Fan çalışıyor mu? Çalışıyorsa soğutucu tablanın bakır boruları ısıyı iletiyor mu diye kontrol et, gazı kaçmış olmasın. Ek olarak sistemde zararlı bir yazılım varsa o da sistemi yoruyor olabilir, sistemi tarat. Görev yöneticisinden çalışan programlara bak.
Yazılımsal değil, çünkü hem w7 hem w10 var ve her ikisinde de kapanıyor. Fan çalışıyor ve gayet de sıcak hava üflüyor. Adaptör sorunu yok. Görev yöneticisini kontrol ettim temiz. Önceden hiçbir şey yoktu noldu da birden oldu anlayamadım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı