Grup Yorum tarzı devrim müziği yapan grup veya sanatçı önerisi

MHP'nin ne yaptığı aslına bakarsanız beni ilgilendirmiyor ve şarkının Gevheri'ye ait olmasıda. Sonuçta böyle yanlış sözlere sahip bir parçayı bu grup seslendirmiş.

Gevheri'nin şiiri ne amaçla ne için yazdığını bilmeden, iyi niyetle yorumda link bırakanın bile linkine bakmadan şiiri okumadan, yahu bu adam(Gevheri) ne anlatmak istemiş ki bile demeden geliyorsun cevap yazıyorsun. Nazım Hikmet içinde vatan haini diyen zihniyetin bundan ne farkı kaldı?

Es geçtiğimi kim söyledi ki size ?

Verdiğin cevapta gevheriye ait olması beni ilgilendirmiyor demişsinde şiir ne anlatmak istiyor, senin o sözlerden çıkardığın anlamla adamın anlattığı aynı mı? Sen direkt olarak kimin yazığı beni ilgilendirmiyor dedikten sonra sence es geçtiğin anlamını çıkarmam çok mu abes olur?

Gevheri'nin şiiri ne amaçla ne için yazdığını bilmeden, iyi niyetle yorumda link bırakanın bile linkine bakmadan şiiri okumadan, yahu bu adam(Gevheri) ne anlatmak istemiş ki bile demeden geliyorsun cevap yazıyorsun. Nazım Hikmet içinde vatan haini diyen zihniyetin bundan ne farkı kaldı?

Yahu tamam Gevheri'de Türk'tü bu şarkıyı bizim anladığımız anlamda yazmadığıda oldukça açık ancak bunu günümüzde okumak insanların aklında nasıl bir etki bırakacaktır sizde biliyorsunuz bana göre yanlış bir hareket.

Yahu tamam Gevheri'de Türk'tü bu şarkıyı bizim anladığımız anlamda yazmadığıda oldukça açık ancak bunu günümüzde okumak insanların aklında nasıl bir etki bırakacaktır sizde biliyorsunuz bana göre yanlış bir hareket.

Yahu her laftan her anlamı çıkarabiliriz, ama sanattan ve sanatçıdan onların eserlerinden söz ediyoruz. Sanattan mahrum kalan herkes içerikten istediği anlamı çıkarır ama bu hiç bir zaman haklı bir sebep olamaz. Sen okuma yazma bilmeyen bir insanın kitabın ismini söyleyince bu kötü bir kitap öyle isim mi olur demesine sessiz mi kalırsın? Ben olsam önce kitabı okurum.

Geri
Yukarı