GS66 Stealth - RTX 2070 1 haftalık kullanım sonrası düşünceler

myfromen

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar,

Hayatımda ilk defa oyuncu dizüstü bilgisayarı kullanıyorum. Kullandığım laptop GS66 Stealth - RTX 2070 cihazıdır.

Bir haftalık kullanımda kafama takılan durumları paylaşmak istedim.
İlk olarak, bilgisayara yeni test aşamasında olan Rise Online oyununu yükledim. CPU sıcaklığı normal kullanımda 40-50-55 derece civarlarında çalışırken oyun içinde cihaz şarja takılı ilen balance modunda 90 dereceyi buluyor. Cihazı şarjdan çıkardığımda 75-80 CPU arasında gidip geliyor.
Oyun oynarken ben de ara ara Turbo moduna alıp rahatıyorum, sonra balance moduna çekiyorum.

Akabinde cihaz şarjda iken sanki sadece ekran arka panelinde çok hafif elektriklenme var gibi. Minik bir dokunuş yaptığınızda hissediliyor ama sonra gidiyor gibi.

Şu an kafama takılan durumlar bunlar. Sizce bir anormallik var mıdır ve kullanımda tavsiyeleriniz var mıdır?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjdan çıkardığınızda daha az ısınmasının sebebi enerjiyi sadece bataryadan alıyordur. Dolayısıyla daha az enerji alacaktır, bundan dolayı da daha az ısınması bana gayet normal geldi.

Ekran konusunda bir fikrim yok, servise danışırsanız büyük ihtimalle daha sağlıklı olacaktır.

Geri
Yukarı