GSkill 16GB (2x8GB) RAM Uyumsuzluğu

Merhaba herkese,
Bilgisayarımı 2018 Mart gibi topladım ve içinde 8 GB'lik GSKİLL DDR4 2400MHz F4-2400c-15s-8GIS Single RAM vardı. (Sorun single olması mı bilmiyorum.)
aradan geçen 7-8 ay sonrasında RAM'ların ikisinin de aynı olması, uyumluluk sorunu yaşamamak için aynı ürün kodunda GSKİLL 8 GB RAM sipariş ettim. Sipariş geldikten sonra ürünü takıp kullanmaya başladım. Kısa süre içinde aldığım mavi ekranlar RAM'de sıkıntı olduğunu düşündürdü. Temiz format attıktan sonra tek tek iki RAM'i de bütün slotlarda denedim. Sonuç olarak iki RAM'de sağlam fakat tek kullanıldıklarında, ikisini aynı anda taktığımda hep mavi ekran hatası alıyorum ve bu hatalar 20 farklı şekilde önüme çıktı, konuyla alakası bilgisi olan var mı yapmam gereken nedir? 2 farklı yazılım kullanarak RAM'leri test ettim RAM'ler sağlam.
  • AMD Ryzen 5 1500X Soket AM4 3.5GHz 16MB Önbellek 65W 4 Çekirdek İşlemci
  • MSI B350M PRO-VD PLUS AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) VGA DVI Anakart
  • MSI GeForce GTX 1060 3GT 3GB GDDR5 192Bit DX12 Ekran Kartı
  • GSKILL 8GB Aegis DDR4 2400Mhz CL15 Single RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
1 adet rami 2 slotta da denediniz mi ? slotta da sıkıntı olabilir.
ramler aynı olsa bile (modeli vs) üretim yılı farklı olduğu için bile uyumsuzluk gösterebiliyor bu yüzden keşke dual ram alsaydınız o şekilde sıkıntı çekmezdiniz

Alakası yok single veya dual olmasıyla. İkisi de birebir aynıysa dual channel çalışır. Başka bir sorun var sende. Bende Gskill 2400mhz ram ve 3000mhz ram beraber kullanıyorum dual değil ama mavi ekran almıyorum.

Alakası yok single veya dual olmasıyla. İkisi de birebir aynıysa dual channel çalışır. Başka bir sorun var sende. Bende Gskill 2400mhz ram ve 3000mhz ram beraber kullanıyorum dual değil ama mavi ekran almıyorum.
direk yapmıyor bu sorunu fakat yapma şansı da var senin ramler uyum göstermiş ama bazıları uyum göstermiyor veya zaman içerisinde aynı sorunu yaşayabilirsin

1 adet rami 2 slotta da denediniz mi ? slotta da sıkıntı olabilir.
ramler aynı olsa bile (modeli vs) üretim yılı farklı olduğu için bile uyumsuzluk gösterebiliyor bu yüzden keşke dual ram alsaydınız o şekilde sıkıntı çekmezdiniz
Bilgisayarı alırken elimdeki imkanlar dual almama olanak sağlamıyordu ondan dolayı alamadım.
Evet sıkıntı Single olması.
single ram demek tek ram demek yani 2 li çalışmayacak anlamına gelmiyor diye biliyorum, öyle olması çok saçma olurdu zaten.
Single ramler dual çalışmaz diye bir olay yok diye biliyorum. Evet 2 rami de 2 slotta tek tek denedim, tek olduklarında ikiside problem çıkartmıyor. Ne zaman ikisini taksam problem oluyor. Tek tek iki ramide test ettim, hatta ikisini aynı anda takarak testte yaptım sonuçlar hep pozitif

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı