GSKILL 16GB (2X8GB) RipjawsV DDR4 3600MHz doğru hızda çalışıyor mu?

firat.gokkurt

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Birkaç zamandır photoshop'ta poster hazırlarken PC işlemlerinin takılarak yapıldığını farkettim. Bilgisayar donanımım yeterince iyi ama istediğim performansı alamıyorum. resimleri rica etsem inceler misiniz? Bir sorun varsa lütfen nasıl düzelteceğimi de belirtin. Teşekkürler şimdiden.

1.png
2.png
3.png
4.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam. Anakartınız nedir? XMP açmanız gerekiyor.

Merhaba şuanda en düşük modda ( mhz ) de çalışmaktalar biosunuza girip xmp profilini aktif etmek istemiyorsanız benim anakartımda kullandığım işlemi mhz ne göre seçenekler var onlardan 3600 mh seçip kullanıyorum yoksa zaten xmp açmanız gerekli. bu şekilde ramileriniz 3600 mhzde calışacaktır.

Arkadaşlar, anakart Z serisi ise 3600 MHz olarak çalışır. B veya H ise 2933 MHz sınırı. O da işlemci İ7 olduğu için.

Hocam RAM 2133 MHz gösteriyor. XMP açtınız mı? Anakart modeliniz nedir?
ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING WI-FI SOKET1200 DDR4 4600MHz(OC). BIOS kullanmayı bilmiyorum. XMP nin ne olduğunuda bilmiyorum maalesef :(
Oraya bakmak yerine CPU-Z'den Memory sekmesini ekran görüntüsü atarsanız daha iyi Oraya

XMP açın. İstediğiniz hızda çalışacaktırlar. Her hangi bir zararı yok. Anakart modeliniz Gigabyte mı?
ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING WI-FI SOKET1200 DDR4 4600MHz(OC)

Yeni konular

Geri
Yukarı