GSKILL DDR4 RipjawsV 2800 MHz RAM'in Bulunmaması

Taptic

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
6
Merhabalar, sistemimde aşağıya linkini ekleyeceğim RAM bulunuyor. GSKILL DDR4 RipjawsV 2800 MHz olarak geçiyor. Bu RAM ben aldıktan sonra piyasadan silindi. Bununla beraber çalışacak bir RAM seçmeye çalışıyorum ama tereddüt ediyorum. Sizlerin tavsiyeleri nelerdir? Satıp iki adet farklı model 8 GB RAM almak mı daha mantıklı yoksa yanına çalışabilecek bir RAM aramak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, sistemimde aşağıya linkini ekleyeceğim RAM bulunuyor. GSKILL DDR4 RipjawsV 2800 MHz olarak geçiyor. Bu RAM ben aldıktan sonra piyasadan silindi. Bununla beraber çalışacak bir RAM seçmeye çalışıyorum ama tereddüt ediyorum. Sizlerin tavsiyeleri nelerdir? Satıp iki adet farklı model 8 GB RAM almak mı daha mantıklı yoksa yanına çalışabilecek bir RAM aramak mı?
Hocam benim önerim elinizdekini satıp 2x8 RAM almanız. Çünkü yanına alacağınız RAM görüntüyü
bozacaktır.

Görüntü benim için önemsiz bir detay. 15 senelik kasayı kullanıyorum ben her yenilemede bile. Benim için düzgün çalışması ve maliyet açısından mantıklı olması önemli. Satıp yeni RAM alsam bir miktar kaybım olacak. Eğer yanına takabileceğim uygun bir RAM bulabilirsem çok iyi olacak. Mecbur kalırsam o zaman değişim yapabilirim tabi. Bir çıkar yol sunan olur mu diye açtım konuyu beklemedeyim. :)

Teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir kit. :)

Hocam öneri cidden güzel. Stokta varsa fazla bir masrafa girmeden 16 GB kit sahibi olabilmek güzel bir şey. Elinizdeki RAM satılığa çıkarılmalı bence.

Evet gerçekten güzel. Maliyet açısından da çok mantıklı görünüyor. Stok kontrolü yapıp, elimdeki RAM'i düzgün bir fiyata satabilirsem alırım bunu. :)

GSKILL bir daha tercih etmeyeceğim RAM markası oldu. Ürün devamlılığı konusunda kötüler. Yukarıda verilen ürün linki de maalesef sıkıntılı. Bahsi geçen firma önce sipariş alıyor, sonra ürünleri getiriyor. Gelmemesi gibi bir durumda piyasanın ne olacağını da bilemeyiz. O riske girmek mantıksız geldi sonradan.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı