GSKILL vs CRUCIAL vs CORSAIR

@MisakiTaro @Blap @Baş-ül Adam @405668
Peki beyler RGB'li bir RAM tercih edersem, şuan gönlüm Crucial'den yana olsa bile sormak istiyorum.

CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro RGB Siyah DDR4 3600MHz CL18 Dual Kit Ram 1.036 TL​

GSKILL 16GB (2X8GB) TRIDENT Z DDR4 3600Mhz CL18 1.35V Dual Kit RGB LED Ram 1.259 TL​

Sırf RGB'sinden dolayı 200-300 TL vermek sizce ne kadar mantıklı? Siz olsaydınız ne yapardınız dostlar?
Bunu almanı öneririm.

CL ramin gecikme süresidir. OC ile bunu kısabilirsiniz.
Yanlış OC yaparsan sadece RAM'larını değil anakartını vs. yakabilir ve kullanılamaz hale getirebilirsin.
Overclock işlemleri kolay mı acaba? Benim niyetim olduğu gibi kullanmak, sorunsuz çalışmasını istiyorum.
Yanlış yaparsan parçaların kullanılamaz hale gelebilir.

Bunu almanı öneririm.
Teşekkür ederim önerin için.
Yanlış OC yaparsan sadece RAM'larını değil anakartını vs. yakabilir ve kullanılamaz hale getirebilirsin.

Yanlış yaparsan parçaların kullanılamaz hale gelebilir.
Evet bende ondan endişeleniyorum. Normal bir kullanıcıyım. PC toplamayı da birleşenleri de yavaş yavaş daha yeni öğrendim hem araştırarak hem de sizin sayenizde.
Aşırı fazla voltaj vermezsen bir şey olmaz.
Yine tekrarlıyacağım ama kusura bakmayın sorumun tam cevabını alamadım. Elimizde 16 CL ve 20 CL var. Kullanırken bir fark yaşarmıyım? Overclock yapmadığımızı veya yapamadığımızı düşünelim.

O zaman sevgili dostlar ya Crucial 16 CL'yi tercih edeceğim ya da GSKILL 16 CL RGB'li olanı elimdeki maddi durumu gözden geçirip az kafa patlatayım. Zahmet edip, vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Evet bende ondan endişeleniyorum. Normal bir kullanıcıyım. PC toplamayı da birleşenleri de yavaş yavaş daha yeni öğrendim hem araştırarak hem de sizin sayenizde.
Eğer normal bir PC kullanıcısıysan yani oyun oynarım, internette gezinirim başka da bir şey yapmam vs. diyorsan gerek yok OC ye. Ağır oyunlar oynuyor veya yaptığın işlemlere göre PC parçaların yeterli gücü sağlayamıyorsa, parçalara gereğinden fazla güç vererek (bu güç elektrik oluyor) performans artışını yaşarsın. Bu da OC olur. PC performansı yaptığın işleri karşı0la0yamıyor0sa yapman taraftarıyım. Yoksa0 performanstan memnunsan yapmana gerek yok.

Eğer normal bir PC kullanıcısıysan yani oyun oynarım, internette gezinirim başka da bir şey yapmam vs. diyorsan gerek yok OC ye. Ağır oyunlar oynuyor veya yaptığın işlemlere göre PC parçaların yeterli gücü sağlayamıyorsa, parçalara gereğinden fazla güç vererek (bu güç elektrik oluyor) performans artışını yaşarsın. Bu da OC olur. PC performansı yaptığın işleri karşı0la0yamıyor0sa yapman taraftarıyım. Yoksa0 performanstan memnunsan yapmana gerek yok.
Ne zaman performans da aksaklık yaşarım ki o zaman o topa girerim. Sistem daha yeni toplanacağından bunun heralde rahat 5-7 yılı var. O vakte kadar da bunlarla haşır neşir olucağımdan o zaman düşünmem daha sağlıklı olur. Haklısınız hocam.

Geri
Yukarı