GT 1030 bilgisayar toplama

brkkcc

Decapat
PC’m özellikleri şunlar:
  • 6 GB DDR3 RAM
  • HD 6850 1 GB 256
  • AMD A8 5600k 4
  • 400W soğutucu
Ortalama 550-650 TL param var, ne almam gerekiyor? PUBG mobil oynarken FPS düşüş yaşıyorum. Normal PUBG en düşükte 30 FPS veriyor, aklımda GT 1030 ve 4 GB RAM var. Sizin tavsiyeleriniz neler? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın modeli ne? Ona göre işlemci de önerebiliriz. Çünkü bu işlemci ile güncel oyunlarda ve PUBG Mobile'de bile sıkıntı yaşamanız muhtemel. GT 1030'u şimdilik bir kenara bırakın derim.

sercan bey bi konu hakkında bilginize danışmak istiyorum da konum ile az alakası var. Sorum şu örnek veriyorum hazır kasa alırken şöyle diyor işletim sistemi yok ekstra 600 tl istiyor ben normal hazır kasayı alsam evdeki flasha windows 10 64 biti yazdırsam kasa gelince biosdan kursam oluyor mu 600 tl vermek istemiyorum işletim sistemi bedeline olur mu böyle acaba?

sercan bey bi konu hakkında bilginize danışmak istiyorum da konum ile az alakası var. Sorum şu örnek veriyorum hazır kasa alırken şöyle diyor işletim sistemi yok ekstra 600 tl istiyor ben normal hazır kasayı alsam evdeki flasha windows 10 64 biti yazdırsam kasa gelince biosdan kursam oluyor mu 600 tl vermek istemiyorum işletim sistemi bedeline olur mu böyle acaba?
Olur hocam ama internetten çok ucuza OEM keyler var. Onlardan alıp key kısmına girin. Sakın korsan kullanmayın.

Oem olup olmadığı nasım anlayabilirim? Ve internetten Windows 10 64 bit uefi indirsem sanırım technopat da da var örneği ordan alıp rufus programı ile flaşa yazsam format flashı gibi oluyor yani olur dimi toplanmış kasaya kurulur yani?

Evet, Technopat rehberindeki gibi yapabilirsiniz. Windows etkinleştirme anahtarınız varsa, onu kullanırsınız. Yoksa da, kurulum yaparken o kısmı atlarsınız, ilerleyen zamanda internet üzerinden ucuza ürün anahtarı satan yerlerden satın alırsınız.

Evet, Technopat rehberindeki gibi yapabilirsiniz. Windows etkinleştirme anahtarınız varsa, onu kullanırsınız. Yoksa da, kurulum yaparken o kısmı atlarsınız, ilerleyen zamanda internet üzerinden ucuza ürün anahtarı satan yerlerden satın alırsınız.
sercan bey şunu da sormadan geçemeyeceğim.
Captcha Verification
bu kasayı almayı düşünüyorum 2500 tl veya en fazla 2800 tl var sizce uygun mu sorun çıkartır mı öneriniz var mı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı