GT 1030 fanından ince bir ses çıkıyor

Hocam bende de aynı karttan var. Benzer bi sesi vardı böyle uzaktan gelen ama ince vıııı diye. Min %40ta çalışıyor bir de kartın fanları. Kapatmanın yolunu bulamayınca, resimlerde görünen bir modifikasyona gittim. Kartın fanını çıkartıp Arctic F8 fanı cırtcırtla heatsinke bağladım, PWM ile anakarttan kontrol ediyorum. Hem sessiz hem de 55-60'ı geçmiyor ne kadar zorlasam. Garanti dışı bırakıyor pektabii bu işlem ama denemek isterseniz diye yazdım.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    113,3 KB · Görüntüleme: 24
  • 2.jpg
    2.jpg
    188,2 KB · Görüntüleme: 33
Ekran kartı servisten geldi. İade talebim Asus'un çok aşırı üst düzey teknisyenleri tarafından red edilip onarıldı diyerek bana verildi. Vatan Bilgisayar'da ki görevli kişide ''isterseniz siz bunu deneyin bu zaten onarıldı bir sorun olmaz'' dedi.
Neyse geldim eve ekran kartını taktım 1 dakika dolmadı yine aynı ses başlamasın mı! tırr tırr tıırrr Offfff 🤬

Gittim tekrar Vatan Bilgisayar'a bu kart olduğu gibi gönderilmiş onarılmamış dedim. Kızgınım ama Vatan'da ki kişiye de bir şey diyemiyorum çünkü servis değil aracılar. Sorun Asus'ta. Hadi tekrar servise gönderdim kartı kesinlikle istemediğimi iade istediğimi söyledim not düştüler.

Bakalım bu sefer Asus ne yapacak..? 1200 küsürlük kartı değiştirmemek için çamura devam edecek mi?

Ayrıca Twitter'dan Asus ve Vatan Bilgisayar'ı etiketleyip sitemde bulundum. Vatan Bilgisayar dönüş yaptı Asus dönüş yapmadı.

ben de sizin sahip olduğunuz bu gt 1030 dan almayı düşünüyorum çokça makale okudum bu modelde fan sesinden herkes şikayetçi değişik kaynaklardan ekran kartının driverını indirip fan devrini otomatikten en düşük seviye olan yüzde 40 a getirince ses seviyesinin bir hayli düştüğü yazılmış eğer müsaitseniz dener misiniz sizden gelecek cevaba göre de ben de bu kartı alacağım şimdi .

ben de sizin sahip olduğunuz bu gt 1030 dan almayı düşünüyorum çokça makale okudum bu modelde fan sesinden herkes şikayetçi değişik kaynaklardan ekran kartının driverını indirip fan devrini otomatikten en düşük seviye olan yüzde 40 a getirince ses seviyesinin bir hayli düştüğü yazılmış eğer müsaitseniz dener misiniz sizden gelecek cevaba göre de ben de bu kartı alacağım şimdi .
Hocam kartın fanı dandik. %40'ta çok yüksek sesi yok ama uyuz ince bir sesi var. Beni rahatsız ettiği için üst postta attığım ucube modu yaptım karta öyle kullanıyorum.

Hocam kartın fanı dandik. %40'ta çok yüksek sesi yok ama uyuz ince bir sesi var. Beni rahatsız ettiği için üst postta attığım ucube modu yaptım karta öyle kullanıyorum.
Bakalım dün akşam ben amazon satıcısından aldım bu kartı eğer dediğiniz gibi beni de sıkıntıya sokarsa iade ederim. Amazon olması denemem için güzel bir fırsat oldu açıkçası.

Bakalım dün akşam ben amazon satıcısından aldım bu kartı eğer dediğiniz gibi beni de sıkıntıya sokarsa iade ederim. Amazon olması denemem için güzel bir fırsat oldu açıkçası.
Evet Amazon o konuda çok iyi. Ben de bu modelden önce Asus'un Phoenix modelini almıştım. DP girişi var yazmasına rağmen olmadığını görünce iade edip bu dandik fanlı modelini aldım.

Evet Amazon o konuda çok iyi. Ben de bu modelden önce Asus'un Phoenix modelini almıştım. DP girişi var yazmasına rağmen olmadığını görünce iade edip bu dandik fanlı modelini aldım.
DP girişi sadece bu modelde ve low profile msi siyah modelinde mevcut baya araştırmıştım. Bu arada sadece cs go oynayan biri için bu kart nasıldır. 144 hz ekran alacağım sizcde 1024 768 4:3 en düşük ayarlarda 144 fps verebilir mi? İşlemci i5 10400 ve işlemcinin dahili ekran kartı ile 100 120 arası alıyordum.

İmzamdaki sistemle 1280x720'de, bazı ayarlar med-high oynuyorum cs'yi. 150-300 arası gidip geliyor fps, G-Sync ile akıcı oynanıyor. GTA 5'i mesela 1440p'de texture high, diğer ayarlar low-med karışık 70-80 fps oynatıyor. Tam bir f/p canavarı kart.

İmzamdaki sistemle 1280x720'de, bazı ayarlar med-high oynuyorum cs'yi. 150-300 arası gidip geliyor fps, G-Sync ile akıcı oynanıyor. GTA 5'i mesela 1440p'de texture high, diğer ayarlar low-med karışık 70-80 fps oynatıyor. Tam bir f/p canavarı kart.
Evet evet öyle imiş gerçekten çoğu makale ve incelemeyi okudum. Benim gibi e spor oyunları oynayan biri için gayet yeterli imiş. Çok teşekkür ederim her şey için sağolun iyi günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı