GT 1030 için gereken minimum donanım

Dediğim gibi kısa süre idare edeceğim bir upgrade yapacağım ve işlemci yeterli veya yeterli değil. Her ihtimale karşı pentium veya xeon bir işlemci önerebilirsiniz. Ayrıca anakartımın max. Kaç GB RAM desteklediğini de bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Kasam içinde bir fan boyu lazım ölçemedim göz kararı ile ne kadar ölçü lazım sizce ?

Pentium G4560 takabilir miyim ? Sanırım bu işlemci ve yanında GTX 750ti alacağım. Fakat RAM sıkıntım var. Max. 4 GB RAM destekliyor dedikleri için 4 GB aldım. Şimdi de 8 GB destekliyor diyenler var. Anlamadım :/

Pentium G4560 takabilir miyim ? Sanırım bu işlemci ve yanında GTX 750ti alacağım. Fakat RAM sıkıntım var. Max. 4 GB RAM destekliyor dedikleri için 4 GB aldım. Şimdi de 8 GB destekliyor diyenler var. Anlamadım :/
O anakart G4560 için uygun değil. Ayrıca sen android değil misin markus bunları şap diye bilmen lazım (!)

GDDR5 alsam sorun çıkmaz değil mi ? RAM’lerdeki uyumluluk sorun çıkarmaz yani ? RAM DDR2 çünkü.
RAMlerdeki DDR mevzusu ile ekran kartındaki DDR mevzusu çok farklıdır birbirini etkilemez. Sadece ekran kartının takıldığı slot önemlidir. Kısaca anakartınız teorik olarak GTX 1080TI bile takabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı