GT 1030 nasıl overclock yapılır?

Ekran kartının fanı vardır hocam inşallah.

GTS 250'lerin kendine has bir fanı vardır, bendekinin uçak motoruna benzer fanı var.

1630601281795.png

Normal hocam fakat kartın ömrü çabuk dolar.

Attığım değerler neredeyse sıcaklık değişimi olmayan değerler yavaş yavaş ekleyerek deneyin yük altında 75 dereceyi geçmesini önermem.

Büyük ihtimal zaten eski kullanıcıları çok yormuş ekran kartı, kaldı ki ben bu ekran kartı çöpte buldum, yani bozulsada pek sallayacağımı sanmam, o zamanlar tatildeydim eve dönmemize 2 saat kalmıştı, annem gil çöp at dedi bana, bende de ne bal varsa bu ekran kartı çöpte bildiğin buldum, eve döndüğümüz gibi ilk yaptığım şey, iyice fırçayla temizlemek oldu, gittim PC'ye taktım, fakat tepki vermedi sadece fan dönüyordu, baktım kondasitörlerin hiçbiri çalışmıyordu, bende gittim televziyon kumandalarından, eski monitörümden tam uyumlu kondasitörleri buldum, leğimledim, şansıma çalıştı, aslında çalıştığına şükredip Overclock'a bulaşmamam gerekiyordu, fakat ben overclock yapmazsam yerimde duramam, içim kıpır kıpır olur, E7500 işlemciye bile olabiliceğinin 2 katı overclock yapmış biriyim, sırf istediğimden.

Sıcaklık değeri yük altında 65'i geçmiyor ise bu ayarları öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yaptığımda ekran karıncalaştı ve 2023'ten selam.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı