GT 1030 Overclock

geraltofrivia242

Hectopat
Arkadaşlar ben stabil değerleri yakaladım ancak yaptığım değerlerin fazla olduğunu ve karta zarar vereceğini düşünüyorum.

• Core Clock: +160
  • Memory Clock: +540
Siz ne düşünüyorsunuz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ben stabil değerleri yakaladım ancak yaptığım değerlerin fazla olduğunu ve karta zarar vereceğini düşünüyorum.

• Core Clock: +160
  • Memory Clock: +540
Siz ne düşünüyorsunuz ?
Oyunlardan atma veya mavi ekran hatası filan yok ise stabil O.C yapmışsındır. Sorun olmaz. Sıcaklığın 75 derecenin üstüne çıkmadığı sürece.

GT 1030 kartı 97 derecede zarar görür yani kartına zarar vermezsin.
Ömür azalma mevzusunu bilmiyorum, ama çok bir şey olacağını düşünmüyorum.

O dereceye ulaşmadan bilgisayar kendini kapatır. Elektronik aletlerin en büyük düşmani ısıdır. Ne kadar çok ısınırlarsa ömürleri o kadar kısalır. Yük altında 70 derecede çalışan kartı zorlayıp 85 derecede çalıştırırsan o kartın ömrünü çok büyük ölçüde azaltırsın. Bilmiyorsanız yorum yapmayın. 97 dereceden itibaren zarar görür diye birşey yok.

NVIDIA® GeForce® GT 1030 | NVIDIA|NVIDIA
Lütfen teknik özellikler kısmına bakınız.
Ve lütfen dikkatli okuyunuz mesajımda ömür azalma konusunu bilmediğimi belirtip ''çok bir şey olacağını düşünmüyorum'' diye yazmışım.
Ayrıca sistemin kendini kapattığı derece 97 derece.

NVIDIA® GeForce® GT 1030 | NVIDIA|NVIDIA
Lütfen teknik özellikler kısmına bakınız.
Ve lütfen dikkatli okuyunuz mesajımda ömür azalma konusunu bilmediğimi belirtip ''çok bir şey olacağını düşünmüyorum'' diye yazmışım.
Ayrıca sistemin kendini kapattığı derece 97 derece.

Yanlışınız var değerler o anlama gelmiyor. Bu değer uygun soğutma şartları sağlandığında çıkabileceği maksimum sıcaklığı belirtir. Bu sıcaklığa çıkınca bilgisayar kapanır anlamına gelmez. Bilginiz yoksa tavsiye vermek doğru değildir.

Geri
Yukarı