GT 1030 satıp RX 6400 almak mantıklı mı?

anakinssass

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, garantili GT 1030 ASUS'u modelini satıp RX 6400 almayı düşünüyorum. Ark, atlas gibi oyunlarda düşük FPS alıyorum. Sizce alınmalı mıdır? Bütçe 2400 TL Max. i5 4590 işlemci, 8 GB RAM. Bir de RX 6400 alırsam 250W PSU besler mi? Darboğaz yaşanır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yaşanacağını sanmıyorum. Ve evet, RX 6400 almak mantıklı bir hareket olur. İnternette GTX 1650 seviyelerinde bir ekran kartı olduğunu gördüm. PSU olarak 250w yeterli olacaktır.

Merhaba, garantili GT 1030 ASUS'u modelini satıp RX 6400 almayı düşünüyorum. Ark, atlas gibi oyunlarda düşük FPS alıyorum. Sizce alınmalı mıdır? Bütçe 2400 TL Max. i5 4590 işlemci, 8 GB RAM. Bir de RX 6400 alırsam 250W PSU besler mi? Darboğaz yaşanır mı?
Valla bende senin gibi Gt 1030 ekran kartını kullanıyordum. Pc yi oyun için uygun hale getirmek adına Rx 6400 ün shaphire marka olanı ucuzdu 2300 TL sıfır olarak satılıyordu. Onu aldım fakat God of War oyununda oyunu oynadıktan belli bir süre sonra drop sorunu ile karşılaştım yani fps düşmüyor. Ama aralıklı olarak oyun takılmaya başladı. İşlemcim İ3 9100F Ram 16gb Psu 500 watt fakat her nedense Gow oyununda sorun yaşıyorum. Üstelik ekran kartını hangi ayara verirsem vereyim düzelmiyor. Ancak oyundan çıkıp 3-5 dakika bekleyip tekrar girince geçici olarak düzeliyor sonra yine aynı hata devam ediyor.

Vallahi bende senin gibi GT 1030 ekran kartını kullanıyordum. PC'yi oyun için uygun hale getirmek adına RX 6400'ün shaphire marka olanı ucuzdu 2300 TL sıfır olarak satılıyordu. Onu aldım fakat God of War oyununda oyunu oynadıktan belli bir süre sonra drop sorunu ile karşılaştım yani FPS düşmüyor. Ama aralıklı olarak oyun takılmaya başladı. İşlemcim i3-9100F RAM 16 GB PSU 500 watt fakat her nedense GoW oyununda sorun yaşıyorum. Üstelik ekran kartını hangi ayara verirsem vereyim düzelmiyor. Ancak oyundan çıkıp 3-5 dakika bekleyip tekrar girince geçici olarak düzeliyor sonra yine aynı hata devam ediyor.

Onun sebebi işlemciye bir tık fazla yük biniyor ve sadece 4 çekirdek olduğu için yetmiyor büyük ihtimal.

Onun sebebi işlemciye bir tık fazla yük biniyor ve sadece 4 çekirdek olduğu için yetmiyor büyük ihtimal.
Ama Rx 6400 9.nesil İ3 işlemciyi yoracak kadar güçlü bir kart değil. 1050 Ti den %20 daha güçlü bir kart hani Rx 6600 yada 6700 flan alsam onlarda kesin kasma takılma olur. Ama bu ekran kartında böyle olması şaşırttı beni 🤔

Geri
Yukarı