GT 1030 Sistem Çift Monitör Yapma

Hocam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İfrit - Zebani
GT 1030 ekran kartım var. Bir HDMI bir DVI çıkışı var. Ben şuan HDMI çıkışını kullanıyorum. 2. bir monitör alsam ve dönüştürücü ile DVI çıkışına bağlasam çalışır mı?

Bu dediklerimi yaptıktan sonra çalıştığını var sayarsak 2. ekrana görüntü gelmesi için ne yapmam gerekir?

GT 1030 ekran kartım var. Bir HDMI bir DVI çıkışı var. Ben şuan HDMI çıkışını kullanıyorum. 2. bir monitör alsam ve dönüştürücü ile DVI çıkışına bağlasam çalışır mı?

Bu dediklerimi yaptıktan sonra çalıştığını var sayarsak 2. ekrana görüntü gelmesi için ne yapmam gerekir?
Öncelikle çalışır onu belirteyim, DVI portu VGA porta çeviren bir aparat var normalde ekran kartı kutuları içerisinden çıkar ama kendinde alabilirsin. Bu şekilde bağlantı sağladıktan sonra, bilgisayarın ikinci monitörü algılayacaktır, ister genişletilmiş ekran olarak kullanırsın, ister aynı görüntüyü ikinci monitöre de yansıtırsın, bunu masaüstünde sağ tuş yapıp ekran çözünürlüğü bölümünden ayarlayacaksın.

Dosya Ekleri

• dkhdadvixvgaicresim2.jpg
    dkhdadvixvgaicresim2.jpg
    42,1 KB · Görüntüleme: 86
Öncelikle çalışır onu belirteyim, DVI'ı VGA'ya çeviren bir aparat var normalde ekran kartı kutuları içerisinden çıkar ama kendinde alabilirsin. Bu şekilde bağlantı sağladıktan sonra, bilgisayarın ikinci monitörü algılayacaktır, ister genişletilmiş ekran olarak kullanırsın, ister aynı görüntüyü ikinci monitörede yansıtırsın, bunu masaüstünde sağ tuş yapıp ekran çözünürlüğü bölümünden ayarlayacaksın.

Peki mesela ben 1. monitörde oyun oynarken 2. monitör ile Google'de takılabilir miyim?
ve 1. monitörde oyun oynarken mause kayboluyor 2. monitöre nasıl geçiş yapıp mauseyi 2. mönitörde kontrol edebilirim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı