GT 1030 sistem oyun performansı

sethr

Decapat
Makaleler
1
Merhabalar, şu sıralar eskiye kıyasla daha çok GT 1030, RX 550 grafik kartlarıyla ilgili sistem performanslarını merak edenlerle karşılaşıyorum. Buraya onlar için azıcık da olsa yardım etmek amacıyla aşağıda yazan sistemle hangi oyunlarda ortalama kaç FPS aldığımı yazacağım. RX 550'yi de dahil etmemin nedeni GT 1030 ile RX 550 arasında en fazla 5 FPS fark var diye biliyorum ben. Yani çok fark etmeyecektir. Sistem:
GT 1030 2 GB
i5 3470
2x4 DDR3 RAM
Oyunlar ve FPS değerleri:

Bütün oyunları 1440x900'de test ettim.

Forza Horizon 4 Düşük Ayarlar: 50-60 arası geziniyor. Dağ, taş gezerken sabit 60. şehre girince 55. Kışın biraz drop var droplar dışında 60 FPS.

CS:GO Ultra ayarlar: Çok hatırlamıyorum ama sabit 60 alıyordum orası kesin. Sabitlemeyi kaldırınca 130'lara çıktığını hatırlıyorum.

Valorant Max ayarlar: 120-150 FPS

Rocket League Max ayarlar: 80-90 FPS 3'lü gümbürtü girince ve çok fazla skill kullanılırsa 55'e düşebiliyor.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege düşük-orta ayarlar: Sabit 60

Witcher 3 düşük ayarlar: 47-58 FPS.

Garry's Mod Ultra ayarlar: Düz mapte 120-130 FPS. (50-60 tane Among Us veya garip şeyler spawnlayan arkadaşınız varsa 15 FPS'ye düşebiliyor.)

CraftRise Max ayarlar 16 chunk: 250-350 FPS.

GTA 5 Orta ayarlar: Sabit 60 FPS

GTA Online Orta ayarlar: 45-60 FPS. Özellikle şehir içinde ve kalabalık yerlerde 45-50 civarlarına düşüyor.

Fortnite düşük ayarlar: Sistemi açtığından beri ilk oyuna girdiğinde kaplamalar yüklenirken bayağı bir drop yiyor 30-40 FPS'lere düşüyor anlık olarak. Ama 2. maçtan sonra sabit 60.

League of Legends Ultra ayarlar: 180-240 FPS.

Cities Skylines Yüksek ayarlar: Çok kalabalık bir şehir yapmadım hiç ama giriş seviyesinde bir şehirde 60 FPS alıyordum.

Diğer retro, eski oyunlarda genellikle 100 FPS+ alıyorum.

Bazı FPS değerlerini biraz yüksek söylemiş olabilirim. Hatırladığım kadarıyla ortalama aldığım değerler bunlardı. Eğer 0 toplayacaksanız daha iyi sistemler dizilebilir. Ben bütçemin ve işlemcimin desteklediği en iyi kart olan GT 1030'u sonradan aldım ve kendi göz zevkime göre gayet memnunum. Yazmadığım, denemediğim oyunlar olabilir onları da denediğim zaman güncelleyeceğim listeyi. Dediğim gibi bütçeniz elveriyorsa daha iyi sistemlere yönelmeniz daha mantıklı olacaktır. (Böyle bir konu açmamın nedeni YouTube'da çekilen benchmark videolarında genellikle daha yüksek işlemciler kullanılıyor. Ve gördüğüm bazı videolardan daha yüksek değerler aldığıma şahit oldum. Örneğin. FH4)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı