GT 1030 sistem toplama

GTX 1650 GDDR6 ekran kartı bile ucu ucuna yetiyor GTA 5'e tabii ki oynarsınız orta ayarlarda ama orta ayarlarda oyunun optimizasyonu berbat FPS droplar yersiniz size önerim bütçe biriktirin bu sistem sizi şimdiden üzer.

Dostum saçma sapan mesajlar yazmasan 2 GB VRAM'ı aşmayacak şekilde grafik ayarları yapsan bir sorun olacağını düşünmüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana da dün önerildi @erme hocam tarafından. Fiyatı ASUS'a göre biraz tuzlu ama avantajları da yok değil, dahili MOSFET soğutucuları, M.2 yuvaları vs. mevcut anakartta.

PSU için bütçeniz 600 TL ise birazcık artırırsanız FSP hv Pro 550W öneririm.

Artıramazsanız High Power eco br 500W.

Hocam biraz daha uygun fiyatlı bir anakart mevcut mu? Seçtiğim RAM'ler 3200MHz uyumlu mudur bu anakart ile.
GTX 1650 GDDR6 ekran kartı bile ucu ucuna yetiyor GTA 5'e tabii ki oynarsınız orta ayarlarda ama orta ayarlarda oyunun optimizasyonu berbat FPS droplar yersiniz size önerim bütçe biriktirin bu sistem sizi şimdiden üzer.

Gayet de rahat oynarım gibi düşük ayarlarda benchmarklara bakarsak.

M.2 SSD destekleyen 1000TL'i aşmayacak LGA 1200 soketli anakart.

Hocam biraz daha uygun fiyatlı bir anakart mevcut mu? Seçtiğim RAM'ler 3200MHz uyumlu mudur bu anakart ile.
3200 MHz'de RAM belleklerinizi çalıştıramazsınız çünkü i3 10100 en fazla 2666 MHz RAM frekansını destekliyor. Seçtiğiniz RAM bellekler çalışır ama en fazla 2666 MHz frekans alırsınız. Daha uygun fiyatlı LGA1200 anakart maalesef ki yok, sizi çok iyi anlıyorum ve ben de LGA1200 anakart aradım. Ama üzgünüm ki Intel anakart tarafında fiyatlar çok pahalı. 1000 TL altına LGA 1200 anakartın olacağını sanmıyorum, ikinci el LGA1200 soket anakart ilanlarına bakabilirsiniz.
Gayet de rahat oynarım gibi düşük ayarlarda benchmarklara bakarsak.
Doğru, oynarsınız. GT 1030 GTA V için yeterli bir kart.

3200 MHz'de RAM belleklerinizi çalıştıramazsınız çünkü i3 10100 en fazla 2666 MHz RAM frekansını destekliyor. Seçtiğiniz RAM bellekler çalışır ama en fazla 2666 MHz frekans alırsınız. Daha uygun fiyatlı LGA1200 anakart maalesef ki yok, sizi çok iyi anlıyorum ve ben de LGA1200 anakart aradım. Ama üzgünüm ki Intel anakart tarafında fiyatlar çok pahalı. 1000 TL altına LGA 1200 anakartın olacağını sanmıyorum, ikinci el LGA1200 soket anakart ilanlarına bakabilirsiniz.

Doğru, oynarsınız. GT 1030 GTA V için yeterli bir kart.

2666MHz bana stop yaşatır gibi sizce işlemciyi değişmeli miyim?
2666MHz bana stop yaşatır gibi sizce işlemciyi değişmeli miyim?

Sorun demek istemiştim 😅

Eğer ki Valorant, Minecraft, GTA V, Forza Horizon 4 gibi oyunlar oynayacaksanız yeterli gelir. FH4 için düşük ayarlar sizi tatmin eder.

Fortnite benchmarklarına baktığımda performans modunda +144 FPS vermesi tatmin edici.
Stop derken? Bence değişmeyin, 10100F fiyat konusunda çok avantajlı ve F/P canavarı bir işlemci. Üstelik güncel.

Aşırı takıntınız yoksa sorun çıkarmaz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Sizce 2666MHz yüzünden drop olur mu?

Siz yine de o tür testlere pek güvenmeyin hocam. Çok bir beklentiniz olmadığı için tutarlı bir sistem. Şimdiden güle güle kullanın. Ben de benzer bir sisteme geçeceğim.

Hayır, olmaz.

Aslında 1660S'li bir sisteme sahiptim fakat FPS sıkıntısı çekiyordum Valorant'ta 140 FPS zor veriyordu bende böyle bir sistem düşündüm.
Siz yine de o tür testlere pek güvenmeyin hocam. Çok bir beklentiniz olmadığı için tutarlı bir sistem. Şimdiden güle güle kullanın. Ben de benzer bir sisteme geçeceğim.

Hayır, olmaz.

Tamam o zaman anakart ve PSU değişikliğine gidiyoruz.
AsRock H470M-HDV Socket 1200, DDR4 2933MHz, USB 3.2 Gen1, DVI, VGA, HDMI mATX Anakart | Teknobiyotik bu ürün iyi değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı