GT 1030 sistemde FIFA 21 sürekli donuyor

Poyrazpaskall

Centipat
  • i5-2400
  • GT 1030
  • 12 GB RAM
Yukarıdaki sistemle 900p medium ayarlarda FIFA 21 oynarken maçı durdurduğumda bile oyun donuyor. Yeni format da attım. Nasıl çözebilirim? Düzenleme : Az önce yine yaşadım aynı sorunu maç esnasında, bu kez pc tamamen gitti. Restart atmak zorunda kaldım.

Son düzenleme:
  • i5-2400
  • GT 1030.
  • 12 GB RAM.
Yukarıdaki sistemle 900p medium ayarlarda FIFA 21 oynarken maçı durdurduğumda bile oyun donuyor. Yeni format da attım. Nasıl çözebilirim? Düzenleme: Az önce yine yaşadım aynı sorunu maç esnasında, bu kez PC tamamen gitti. Restart atmak zorunda kaldım.

720p dene.

• i5-2400
  • GT 1030
  • 12 GB RAM
Yukarıdaki sistemle 900p medium ayarlarda FIFA 21 oynarken maçı durdurduğumda bile oyun donuyor. Yeni format da attım. Nasıl çözebilirim? Düzenleme : Az önce yine yaşadım aynı sorunu maç esnasında, bu kez pc tamamen gitti. Restart atmak zorunda kaldım.
Ssd kullanmıyorum da alsam sorun düzelebilir mi acaba?

Hocam sorun SSD veya HDD olmasından kaynaklanmıyor gibime geldi ancak SSD alırsanız daha iyi olur oyunlar daha hızlı açılır
Bilmiyorum ama sorun olduğu kesin, Steam'de gezerken bile donuyor.
  • i5-2400
  • GT 1030
  • 12 GB RAM
Aynı şey yine oldu. FPS sıkıntısı yok fakat anlamsız şekilde donuyor. Drop tarzı donmalar da değil, bir gitti mi temelli gidiyor.

Son düzenleme:
Islemci yada ekran kartında bi sorun olabilir
Format atmayı dene aynı sorun olursa işlemci yada ekran kartından olabilir

Geri
Yukarı