GT 1030 sistemde FiveM kasıyor

Yani şimdi kesin birşey diyemem çünkü FiveM ne olursa olsun optimizasyonu kötü bir oyun bende de kronik sorunlu SSD vardı M.2 aldım 4 gün önce ve önceden haritanın altına düşerken artık düşmüyorum ama hala aşırı derece de drop giriyor büyük ihtimalle sistemim çok kötü olduğundan öyle oluyor sizde belki düzelir.
Dediğim gibi hocam fps’lerim 70-80 de geziyor çook yoğun olmadığı sürece sv. Ekran kartına bağlıyordum bu script sorununu ama şuan tahminimin büyük olasılığı ssd sorunu. Çünkü ekran kartım veya ram’imden olsa fps de bile çok büyük sıkıntı yaşardım. Kingston bi sağlam ssd alıp gta’yı oraya kurmayı düşünüyorum.
NVIDIA performans ayarlarını yapıp denerseniz belki sorununuz çözülür. Bu arada GTA 5 story modda high ayarlarda 70-80FPS almanız zor gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam en aşağıda yazdığını yeni farkettim ama normal ayarlar 90-100+ fps dediğim gibi. High ayarlarda 60-80 arası. Gayet akıcı oynatıyor. Tek sıkıntı FiveM

Benim de 16gb ram'im var. İşlemcimde yeterli.
Valla hocam dediğim gibi ben alıyorum üstelik bandicam kaydı açıkken verdiği fps ler bunlar. Ben sistemimi genel olarak beğeniyorum tek sıkıntım ssd.
Ben high medium ayarlarda GTA V'te ortalama 40 fps alıyorum. Siz nasıl 80-90 fps alıyorsunuz? Ekran kartım gt 1030.
Hocam kayıdı kontrol ettim haklısın yanlış hatırlamışım. High ortalama 50-60 FPS, Normal ayarlar ortalama 90 FPS 110-115 de görüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sorun çözüldü arkadaşlar. FPS'i çok düşük olmayıpta scirptlerde (F1,F2 menü gibi) kasma yaşayanlar aşağıdaki ayarı tikleyecekler. Sorunları çözülür.

Dosya Ekleri

• resim_2022-05-21_173842203.png
    resim_2022-05-21_173842203.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

Geri
Yukarı