GT 1030 sistemde Tom Clancy's Rainbow Six: Siege donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

sinan_v1.2

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
GT 1030 2 GB
İşlemci
i5-3470
Merhaba arkadaşlar, oyunda 300 saatim var geçmişte böyle bir şey hiç yaşamadım. Bugünlerde tekrar oynamak için indirdim. Oyunda 1-2 maç attıktan sonra 3. veya 4. maçta oyun birden donuyor, 5-6 saniye sonra yeniden kendine geliyor ve 3 saniyede bir kendini tekrar ediyor. Oyunu kapatıp açınca düzeliyor ama maç esnasında gittiği için oyuna tekrar girdiğimde ceza yemiş oluyorum. Bu problemin olmadığı maçlarda herhangi bir FPS düşmesi yemiyorum (100FPS üstü oluyor genellikle).yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Ekran kartınız oyunu kaldırmakta zorlanıyor hocam.

Moderatör arkadaş sağ olsun başlığı böyle değiştirdiği için böyle yorum geleceğini biliyordum ama sorun şurada oyunu 1 yıl öncesinde *aynı sistemle* 300 saat civarında oynadım ve böyle bir sorun yoktu. Sonradan belki güncellemeden belki başka bir şeyden dolayı olan teknik bir problem. Belki yaşayan ve çözen varsa yardımcı olmak ister diye açtım konuyu. Ekran kartı kaldırmasa zaten anlardım.

Hocam akşam saatlerinde (genelde gece yarısından sonra) oluyorsa bu serverlarla alakalı olabiliyor çünkü oyunun serverleri gerçekten çok kötü. Öbür türlü şunu söyleyebilirim: Steam> R6 ya sağ tıkla > özellikler de > yerel dosyalar > yerel dosyalara göz at > oradan en aşağıya inip R6 simgeli 3 farklı exe dosyasının 3 üne de ayrı ayrı sağ tıklayıp özellikler uyumluluk ardından tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak ı işaretle uygula de ardından oyunu açarken başlatma seçeneklerinden Vulkan'ı seç onunla başlat. Aynı sistem bende de var aynı sorunu bende yaşıyordum bunu yaparak çözdüm iyi oyunlar...

Geri
Yukarı