GT 1030 sistemded oyun oynarken ekranda renkli kareler çıkıyor

egecrtyy

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bende GT 1030 bir de Izoly monitör var. Oyun oynarken belli bir süre sonra 30 dakika 1 saat gibi ekranda bir sürü renkli küçük kareler çıkıyor fotoğrafta gözüktüğü gibi. Sonra PC kendine reset atıyor ilk sorun ekran kartındadir diye düşündüm garantiye verdim fakat sorun yok diye geri gönderdiler MSI servisi. Yeni bir HDMI kablosu aldım onlarda denedim yine aynı devam etti. Olay şu an monitör diye şüpheleniyorum bu olayın sebebi çünkü bu olay olmuşken fotoda gördüğünüz gibi sadece oyun ekranında oluyor.

IMG_20230604_190248.jpg

Monitör menüsünün ekranında olmuyor sorun ekran kartında olsaydı monitör menüsündede bu sorun olmaz mıydı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha önce böyle bir sorunu ramlerde yaşamıştım ramlerde ekrand boyle karelere sebep olabiliyor. Ekran kartınızı ve ramlerinizi temizleyip (altın kısmı mavi silgi ile silmek ) sorunu çözebilir ama garantisi varsa ramleri de göndermenizi tavsiye ederim

Sadece oyun oynarken mi oluyor? Her oyunda mı oluyor yoksa tek bir oyunda mı oluyor? Bence monitörden olsa menü kısmı da bozuk olurdu. Ayrıca monitör bozuk olsa sistem restart atmazdı.

Daha önce böyle bir sorunu ramlerde yaşamıştım ramlerde ekrand boyle karelere sebep olabiliyor. Ekran kartınızı ve ramlerinizi temizleyip (altın kısmı mavi silgi ile silmek ) sorunu çözebilir ama garantisi varsa ramleri de göndermenizi tavsiye ederim
Hocam vallaha yok garantisi zaten 1 tane 8 lik takılı altını daha yeni silgi ile silmiştim ama durum aynı buna monitör sebep veriyor olabilirmi ona göre monitörü garantiye gönderebilirim çünkü ekran böyle olurken monitörün menüsünün olmaması tuhaf

Sadece oyun oynarken mi oluyor? Her oyunda mı oluyor yoksa tek bir oyunda mı oluyor? Bence monitörden olsa menü kısmı da bozuk olurdu. Ayrıca monitör bozuk olsa sistem restart atmazdı.
Sadece oyunda hocam dedigim gibi kart garantiye gitti hiçbir sorun çıkmadı kabloyuda değiştim fakat sorun devam ediyor

Yeni konular

Geri
Yukarı