RX 6500 XT sistemde ekranda renkli kareler çıkıyor

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bazı oyunlarda siyah kareler ve Adobe Photoshop yazılımında da böyle renkli kareler çıkıyor sürekli. Ekran kartından olduğu bariz belli gibi. Sizce endişelenmem gereken bir şey mi? Garantiye yollamaya gerek var mı? Her oyunda veya her durumda yapmıyor, sayılı durumlarda yapıyor. Model AMD RX 6500XT.
Gene AMD'nin azizliğine mi uğradık yoksa. :)

20240127_205807.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör kaynaklıdır muhtemelen. AMD'nin suçu yok.

Garantisi devam ediyor mu hocam? Eğer driverı DDU ile silip tekrar yükleyin devam ederse gönderin.
AMD cleanup la temizlemişliğim var şuan son sürüm whql şekilde. Keza 1 aydır falan böyle aşağı yukarı. Garantiye de göndermek istemiyorum bir yandan çok zahmet veriyorlar insana ama APU işlemci var ya yollasam mı ki.
Sürücüsel bi durum varsa boşa uğraşmış oluruz çünkü o da var.
Monitör kaynaklıdır muhtemelen. AMD'nin suçu yok.
AMD yi suçlamamak için monitörü bilr suçluyorsunuz 😄 Bu taraflılık fazla.

Artı -1 Eksi
GPU'da bir sıkıntı olmuş olabilir. VRAM'de sorun olmuş olabilir. Bu hata sadece AMD'de değil NVİDİA'da da olabilirdi. Neden AMD azizliğine uğrayasın? Bazen denilen gibi driver kaynaklı sorun olabiliyor ama bazen cidden en ufak sorunda AMD azizliği oluyor. NVİDİA'da yaşandığında bu azizlik olmuyor nedense. Sorununuz AMD driverı değil sonuçta şu an.

Son düzenleme:
Gerçekten monitörüm temiz, bir sıkıntı yok. Belli oyun ve programlarda yapıyor zaten bu sorunu. Mühim birşey midir performans kaybı ısınma yok.
Başka bir monitörünüz varsa sistemi ona takın ya da başka bir sisteminiz varsa bu monitöre takın deneyin ona göre sonuca bakın. Ben monitör kaynaklı olacağını zannediyorum şimdiye kadar böyle bir ekran kartı hatası göremedim.

Gerçekten monitörüm temiz, bir sıkıntı yok. Belli oyun ve programlarda yapıyor zaten bu sorunu. Mühim birşey midir performans kaybı ısınma yok.

Tamam hocam olabilir. Sadece fanboy falan değilim o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı