GT 1030 sisteme Kaç Hz monitör alınmalı?

Kromish

Hectopat
Merhaba, monitörüm bozulduğu için kendime bir monitör alıyorum. Ama kaç Hz almam gerektiğini bilmiyorum. Ben 75 Hz almayı düşünüyordum. 650 TL civarında vererek alacaktım. Ama bir arkadaşım bana hata yaptığımı söyledi. Bütçeni biraz arttırıp 120, 144 almamı söyledi. Onların ortalama, düzgün bir tanesi ise 1200 TL. Biriktirirsem 1200 TL'ye ulaşabilirim. Ama 700 TL'ye 75 Hz garantili de bulabilirim. Canımı sıkan şey sistemimin kötü olması. Kötü bir sisteme bu kadar pahalı bir monitör almak mantıklı mı emin olamıyorum. Lütfen görüşlerinizi belirtir misiniz?

Sistemim: Intel i5 4570
ASUS GT 1030 2 GB
HyperX 8 GB RAM
350W Power

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör=geleceğe yatırım. Şu an 1030 aldığınız fiyata normalde RX570-580 alabiliyor olmalıydınız. İlerde fiyatlara göre güncellersiniz ki bence aradaki farka değer. Bütçe bu kadar zaten 80 FPS üstü oynadığım oyunlarda zor görüyorum diyorsanız 75 alın geçin.

FPS oyunları oynamıyorsanız 60Hz'de yeterli olur oynuyorsanız 75Hz alırsınız. İleride iyi bir sistem toplamayı düşünmüyorsanız 144Hz'ye geçmenizin mantığı yok.

@SEMIKAANCAKIR @tugoli @kowyas FPS oyunu olarak ara sıra CS girerim. Onun dışında Hikayemi oyunlara giriş yapmayı düşünüyorum. GTA 5 vs oynuyacağım. İleride 2080 vs bir sistem toplamayı düşünmüyorum. 75 alıcak gibiyim. Şuan hata mı yapıyorum ? 75 bana yeterli gibi geliyor. Ama arkadaşım da 144 almam gerektiğini söylüyor.

@SEMIKAANCAKIR @tugoli @kowyas FPS oyunu olarak ara sıra CS girerim. Onun dışında Hikayemi oyunlara giriş yapmayı düşünüyorum. GTA 5 vs oynayacağım. İleride 2080 vs bir sistem toplamayı düşünmüyorum. 75 alacak gibiyim. Şu an hata mı yapıyorum? 75 bana yeterli gibi geliyor. Ama arkadaşım da 144 almam gerektiğini söylüyor.

GT1030 sistemde 144Hz i çok göremeyeceğin için gerek yok. Arkadaşın 60FPS 144Hz oynayacaksın zannediyor galiba.

@SEMIKAANCAKIR @tugoli @kowyas FPS oyunu olarak ara sıra CS girerim. Onun dışında hikayemi oyunlara giriş yapmayı düşünüyorum. GTA 5 vs oynayacağım. İleride 2080 vs bir sistem toplamayı düşünmüyorum. 75 alacak gibiyim. Şu an hata mı yapıyorum? 75 bana yeterli gibi geliyor. Ama arkadaşım da 144 almam gerektiğini söylüyor.

75 al geç o zaman yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı