GT 1030 Takıldıktan Sonra Açılış Logosunda Takılıyor

Ekran kartı takılı olmadığında güvenli moda girebiliyorum. O zaman da kart takılı olmadığından driver kurulumunu tamamlamıyor, hata veriyor.

Kartta hdmi ve dvi çıkışları var. Onların ikisini de denedim. Monitör; LG Flatron W2242T Monitöre de dvi ile bağlıyorum.
Başıma gelenden tavsiye vereceğim. Iki ekranım var, birindeyken bu dediginiz başıma geliyor, öbüründe gelmiyor. Bilgisayara hiç bir ekran bağlı değilken açıp, 4-5 dk bekleyip ekranı takın. Normal bir şekilde başlamışsa Windows 10 henüz o ekranın sürücülerini imzalamamış, bu yüzden UEFI başlayamıyor demektir

Format ekranı geliyor ise işletim sisteminde bir bozukluk olmuş olabilir eğer sorunun o ise temiz bir kurulumla sorunun çözülür.
Temiz kurulum ile format attım ama düzelmedi maalesef.
Başıma gelenden tavsiye vereceğim. Iki ekranım var, birindeyken bu dediginiz başıma geliyor, öbüründe gelmiyor. Bilgisayara hiç bir ekran bağlı değilken açıp, 4-5 dk bekleyip ekranı takın. Normal bir şekilde başlamışsa Windows 10 henüz o ekranın sürücülerini imzalamamış, bu yüzden UEFI başlayamıyor demektir
Bu şekilde deneyince de ekrana hiç görüntü gelmiyor, bir süre sonra da kendini uyku moduna alıyor.

Bir de en başından beri hep aynı şey oluyor onu da belirteyim;
Fan çalışmakta, güç alıyor. Ama bilgisayar kart takılıyken çalıştığında ilk önce normalde gelmeyen bir bip sesi geliyor. Sonrasında da üç dört defa hızlıca bipbipbip sesi geliyor. Sonrasında da Windows ekranına geçemeden takılı kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temiz kurulum ile format attım ama düzelmedi maalesef.

Bu şekilde deneyince de ekrana hiç görüntü gelmiyor, bir süre sonra da kendini uyku moduna alıyor.

Bir de en başından beri hep aynı şey oluyor onu da belirteyim;
Fan çalışmakta, güç alıyor. Ama bilgisayar kart takılıyken çalıştığında ilk önce normalde gelmeyen bir bip sesi geliyor. Sonrasında da üç dört defa hızlıca bipbipbip sesi geliyor. Sonrasında da Windows ekranına geçemeden takılı kalıyor.
Bu sesler hatayı anlamamız için gereken seslerdir. Bu seslerin tam olarak kaç defa çıktığını ve ne kadar uzunlukta olduğunu söylerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Dosya Ekleri

• bioshata.png
    bioshata.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
Keşke en başında söyleseydim, bilmiyordum.

İlk olarak bir kısa bip sesi geliyor. (dosyada 1 kısa yazmadığı için belki uzun diye mi sınıflandırılır acaba?)

Bundan bir dakika sonra da 1 uzun 3 kısa ses geliyor. O zaman ekran kartında arıza var galiba, değil mi?
ekran kartını da başka pc'de denedim orada çalıştı. sorun benim pc'de ama ne hala çözemedim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı