GT 1030 Valorant düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10
Şöyle bir şey denediniz mi kendi oynadığım oyunlardan örnek vermem gerekirse Journey oynarken çok fazla FPS düşmesi yaşıyordum ben de grafik kalitesini yükselttim. Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Grafik kalitesini yükselttiğimde, çözünürlüğü yükselttiğimde FPS'im düştü ancak droplardan kurtuldum. Sizde farklı grafik ayarlarıyla deneyin hangisinde drop yoksa ya da minimumdaysa o ayarda kalın.

Şöyle bir şey denediniz mi kendi oynadığım oyunlardan örnek vermem gerekirse Journey oynarken çok fazla FPS düşmesi yaşıyordum ben de grafik kalitesini yükselttim. Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Grafik kalitesini yükselttiğimde, çözünürlüğü yükselttiğimde FPS'im düştü ancak droplardan kurtuldum. Sizde farklı grafik ayarlarıyla deneyin hangisinde drop yoksa ya da minimumdaysa o ayarda kalın.
Böyle yapınca ekran kartı kullanımı artıyor ve drop sorunu bir nevi çözülüyor ama yine de devam ediyor hocam.

Evet bir kaç çözümü yolu da arkadaşın dediği gibi ayarları yükseltin. Kenar yumuşatma açın. V-SYNC açın. Bunları açıp kapatıp deneyin en uygunu hangisiyse onu kullanırsınız. Çözülmezse son ihtimal işlemci değiştirirsiniz.

Şöyle bir şey denediniz mi kendi oynadığım oyunlardan örnek vermem gerekirse journey oynarken çok fazla FPS düşmesi yaşıyordum ben de grafik kalitesini yükselttim. Ne alaka dediğinizi duyar gibiyim. Grafik kalitesini yükselttiğimde, çözünürlüğü yükselttiğimde FPS'im düştü ancak droplardan kurtuldum. Sizde farklı grafik ayarlarıyla deneyin hangisinde drop yoksa ya da minimumdaysa o ayarda kalın.

Hocam o darboğaz Valorant'da öyle bir şey yapılmaz. İşlemciniz ekran kartının verdiği kareye yetişemiyor ise droplar olur. Dropları çözmek içinde FPS'den ödünç vermemiz gerekiyor. Valorant işlemci üstüne kurulu bir oyun CS:GO gibi.

Böyle yapınca ekran kartı kullanımı artıyor ve drop sorunu bir nevi çözülüyor ama yine de devam ediyor hocam.
Tüm ayarları denediğinizden emin misiniz? Ben Journey örneğimde 40 FPS'lerden 20ye kadar düştüm FPS'ten yarı yarıya feragat ettim tüm ayarları yükseltip denediğinize emin misiniz. BU ekran kartı ve işlemci bu kadar darboğaz yapmamalı.

Hocam arkadaki bütün gereksiz şeyleri kapatın görev yöneticisinden Valorant'ın .exe sağ tıklayıp öncelik ayarla kısmından yüksek seçeneğini seçin. Oyunu oynamadığım için oyunun .exe ismini bilmiyorum.

Hocam o darboğaz Valorant'da öyle bir şey yapılmaz. İşlemciniz ekran kartının verdiği kareye yetişemiyor ise droplar olur. Dropları çözmek içinde FPS'den ödünç vermemiz gerekiyor. Valorant işlemci üstüne kurulu bir oyun CS:GO gibi.
O halde nasıl oluyor da CS GO'da da Valorant'ta da bu şekilde drop sorunları çözülüyor? Örneği Journeyden vermemin sebebi yakın zamanda uygulayıp iyi hatırlamam ama ben aynı şeyleri CS GO ve Valorantta da yaptım ve işe yaradı.

Tüm ayarları denediğinizden emin misiniz? Ben journey örneğimde 40 FPS'lerden 20ye kadar düştüm FPS'ten yarı yarıya feragat ettim tüm ayarları yükseltip denediğinize emin misiniz? Bu ekran kartı ve işlemci bu kadar darboğaz yapmamalı.

Hocam dediğim gibi %100 kullanamaz böyle bir oyunda. Kullanması için minimum i3 10100F gibi işlemci kullanması gerek.

Hocam arkadaki bütün gereksiz şeyleri kapatın görev yöneticisinden Valorant'ın .exe sağ tıklayıp öncelik ayarla kısmından yüksek seçeneğini seçin. Oyunu oynamadığım için oyunun .exe ismini bilmiyorum.
Denedim hocam. Denemediğim hiçbir şey kalmadı desem yeridir. Kafayı yedirtecek bana. En sonunda Wolfteam oynamaya başlayacağım. En azından sabit 60 FPS oynarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı