GT 1030 ve Q9400 sistem aktifken görüntü gidiyor

Onlyastral

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimizde eski DDR3 bir sistem mevcut. Sisteme bir senedir Update'ler yapıyoruz. İşlemci ekran kartı RAM SSD tavsiyesi yaptık şimdiye kadar. 2 hafta önce ekran kartı olarak 1030 taktık Q9400 işlemciyle kullanıyoruz. Genel olarak Valorant veya CS:GO oynadığında sıkıntı olmuyor. Lakin GTA 5 ve Sea of Thieves gibi oyunlar oynadığı zaman 20 dakika içerisinde monitör ekranı gidiyor ve sistem aktif olarak kalıyor. Monitör eski VGA girişli olduğunda DP to VGA aparatı kullanarak bağlıyoruz. Bir de ekran kartı pasif soğutmalı GTA 5 üzerinde test yaptım 50 derece olduğunda sistemde ekran gidiyor. Sorunun çözümü nedir?

Q9400.
GT 1030.
Foxconn 41MXE anakart.
8 GB RAM 1333MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kontrolü de yaptınız mı? Tamam ekran kartı çok güç çekmiyor ama GTA işlemciye yüklenen bir oyun olduğundan işlemci çok güç çekince kapanıyor gibi bir durum olabilir. Kontrol için ekran kartına Furmark testi yaptırmakta fayda var aslında. Sadece ekran kartına yük binince sıkıntı oluyor mu diye.

Ek olarak dönüştürücü kaynaklı da olabilir. Kapandığı zaman ısınma durumunu kontrol edin.

OCCT programında güç kaynağı testi yapın furmarktan ekran kartı testi yapın hangisinde giderse aktarın.
Ek olarak dönüştürücü kaynaklı da olabilir. Kapandığı zaman ısınma durumunu kontrol edin.
Sanmıyorum bence Hdmı to VGA dönüştürücü ile kullanıyorum 2 senedir sorun yaşamadım bence güç kaynağı kaynaklı.

Q9 serisi 95W TDP değerine sahip eski ama zamanına göre çok güç isteyen işlemciler. Güç kaynağını 400W stabil çalışan bir marka alırsanız yağ gibi akar.

Geri
Yukarı