GT 1030 ve Q9400 sistemin oyun performansı nasıldır?

Emir_zg

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bir 775LGA sistem kurdum ve sırasıyla sistemimin Valorant, CS:GO, Far Cry 3, Far Cry 4 ve GTA 5 gibi oyunlarda performansımın nasıl olacağını merak ediyorum. Sistemi aşağıya yazacağım, sistem yükselt falan yazmayın param olsa yükseltirdim :(... Sistemi parçalarını aldım ama daha kurma şansım olmadı...
Sistem:
  • Ekran kartı: NVIDIA GT 1030 GDDR5 2 GB
  • İşlemci: Quad 9400 2.66GHz(OC'suz)
  • Anakart: ASUS P5KPL-AM Epu
  • RAM: 2x2 800MHz DDR2 =4 GB RAM
  • SSD var sistemde.
Bir de ekran kartı FPS ayarları yapılacak sistem gelince...

Merhaba arkadaşlar, yeni bir 775LGA sistem kurdum ve sırasıyla sistemimin Valorant, CS:GO, Far Cry 3, Far Cry 4 ve GTA 5 gibi oyunlarda performansımın nasıl olacağını merak ediyorum. Sistemi aşağıya yazacağım, sistem yükselt falan yazmayın param olsa yükseltirdim :(... Sistemi parçalarını aldım ama daha kurma şansım olmadı...
Sistem:
  • Ekran kartı: NVIDIA GT 1030 GDDR5 2 GB
  • İşlemci: Quad 9400 2.66GHz(OC'suz)
  • Anakart: ASUS P5KPL-AM Epu
  • RAM: 2x2 800MHz DDR2 =4 GB RAM
  • SSD var sistemde.
Bir de ekran kartı FPS ayarları yapılacak sistem gelince...
Kartı ne kadara aldın hocam? Çünkü ben de 1030 aldım pişman oldum. O fiyata daha güçlü kartlar var.

Kartı ne kadara aldın hocam? Çünkü ben de 1030 aldım pişman oldum. O fiyata daha güçlü kartlar var.
hocam kartı 1000 tl civarına aldım sıfır olarak aldım
Sıfır mı aldınız?
evet hocam
RAM en az 8 olmalı bence. Valorant'ta sıkıntı çekersiniz bu işlemci ile. GTA 5 oynatır yine ama dediğim gibi RAM sıkıntı.
yani bende isterdim ama slotum olsa hemen yükseltecem ama anakartımda sadece 2 slot var ve tek slotta 2gb var ddr2 de maalesef o yüzden 8 yapamıyorum

2x2 GB RAM size sıkıntı çıkartabilir. Buda sisteminizi yorabilir oyunlarda FPS Drop, Lag Spike, oyunun geç açılması, uzun süren kayıt alma işlemi gibi kendini gösterebilir.

2x2 GB RAM size sıkıntı çıkartabilir. Buda sisteminizi yorabilir oyunlarda FPS Drop, Lag Spike, oyunun geç açılması, uzun süren kayıt alma işlemi gibi kendini gösterebilir.
eğer 4 slotlu bir anakarta geçersem maximum ddr3 sistem kurabirim yeni anakart demek yeni işlemci yeni ram demek hocam o kdar param yok be

Hocam siz performansı nasıl olur demişsiniz bende cevabını verdim. Olduğunuz durumu kesinlikle anlıyorum. Ben sadece karşılaşabileceğiniz şeyleri yazdım umarım beklediğinizden daha iyi performans alırsınız. İyi oyunlar ^^

hocam kartı 1000 tl civarına aldım sıfır olarak aldım

evet hocam

yani bende isterdim ama slotum olsa hemen yükseltecem ama anakartımda sadece 2 slot var ve tek slotta 2gb var ddr2 de maalesef o yüzden 8 yapamıyorum
Aslında iyi almışsın. Geçen aylarda 1200'e alıp pişman olup satmıştım. 1000 iyi fiyat. Ve arkadaşlar haklı RAM sıkıntı.

Geri
Yukarı