GT 1030 ve X5460 sisteme 300 TL ile yükseltme önerisi

Kromish

Hectopat
Merhaba, 300 TL param var. Bu paramla bilgisayarımda ki bir parçayı upgrade edeceğim. Sizce en mantıklı seçenek nedir? Güç kaynağı alıp işlemcimi OC yapabilirim. Bu da bir seçenek. Arkadaşım diyor ki SSD alıp PC'yi hızlandırabilirsin dedi. Sizce ne yapmalıyım? (anakart demeyin.)

ASUS GT 1030 2 GB 64 Bit.
Intel Xeon X5460.
Kingston 8 GB DDR3 1333 MHz RAM (8 üstü desteklemiyor.

Gigabyte GA-G41MT-ES2l
Frisby FOEM 350W.

Anakart daha üst bir işlemciyi destekliyorsa elinizdeki işlemciyi satıp bütçenize ekleyip daha iyi bir işlemci alabilirsiniz.
Desteklemiyorsa en mantıklısı arkadaşınızın dediği gibi SSD alın.
Güç kaynağınız düşük güç tüketimine sahip olan bu kart için yeterde artar.

Anakart daha üst bir işlemciyi destekliyorsa elinizdeki işlemciyi satıp bütçenize ekleyip daha iyi bir işlemci alabilirsiniz.
Desteklemiyorsa en mantıklısı arkadaşınızın dediği gibi SSD alın.
Güç kaynağınız düşük güç tüketimine sahip olan bu kart için yeterde artar.
Desteklediği en iyi işlemci bu. @DimensionX @Bylacrimas Hocam bu anakart tam olarak OC kartı. O yüzden acaba güç kaynağı alıp OC yapmayı düşündüm. Şuan için 12 V kanalı için 40 W bir fazlalık kalıyor. Yeni güç kaynağı ile 250 W fazla oluyor. Bu işlemci 120 W harcıyor. 3.16 GHz. OC ile 4.5 GHz'a kadar çıkıyor. Sizce en mantıklı şey SSD mi ? 120 GB ile 240 arasında ne fark var ?
SSD alın fakat o PSU'yu da 100 liraya satın LetGo'dan. Sharkoon SHP V2 alırsınız 200-250 liraya.
Bu PSU 100 TL etmez. Piyasasını biliyorum. Zaten sıfırı 200 TL. 5 yıldır kullanıyorum. + Dediğiniz şekilde yapınca bütçemi asıyorum.

Desteklediği en iyi işlemci bu. @DimensionX @Bylacrimas hocam bu anakart tam olarak OC kartı. O yüzden acaba güç kaynağı alıp OC yapmayı düşündüm. Şu an için 12 v kanalı için 40W bir fazlalık kalıyor. Yeni güç kaynağı ile 250W fazla oluyor. Bu işlemci 120W harcıyor. 3.16 GHz. OC ile 4.5 GHz'a kadar çıkıyor. Sizce en mantıklı şey SSD mi? 120 GB ile 240 arasında ne fark var?

Aslında yaptığınız işlere bağlı olarak depolama alanınızı arttırabilir veya azaltabilirsiniz.
Eğer fazla büyük oyunlar oynamıyorsanız 120 GB yeter.
Aksi durumda depolamayı arttırmanız gerekebilir.
Bu arada eğer OC yapacaksanız işlemcinin stok soğutucusu yeterli olur mu orasını bilemem.
Eğer OC yapacaksanız stok soğutucusu ve PSU almanız en iyisi olur galiba.
PSU konusunda Frisby, Everest, platoon gibi markalardan uzak durun.
FSP, Zalman, Corsair, Thermaltake, XPG gibi markalara yönelin.

Desteklediği en iyi işlemci bu. @DimensionX @Bylacrimas Hocam bu anakart tam olarak OC kartı. O yüzden acaba güç kaynağı alıp OC yapmayı düşündüm. Şuan için 12 V kanalı için 40 W bir fazlalık kalıyor. Yeni güç kaynağı ile 250 W fazla oluyor. Bu işlemci 120 W harcıyor. 3.16 GHz. OC ile 4.5 GHz'a kadar çıkıyor. Sizce en mantıklı şey SSD mi ? 120 GB ile 240 arasında ne fark var ?

Bu PSU 100 TL etmez. Piyasasını biliyorum. Zaten sıfırı 200 TL. 5 yıldır kullanıyorum. + Dediğiniz şekilde yapınca bütçemi asıyorum.
Yazmayın dediğiniz için en mantıklısı SSD olacaktır dedim.Ama bana sorarsanız ben olsam anakartı yükseltir ve sonrasında bu bantta destekleyen bir işlemci ile desteklerdim ileri zamanlarda anakart yükseltmiş olursanız hem işlemci hem ramleriniz için daha geniş bir yükseltme seçeneği bulursunuz.Bunun dışında psu yeterli oc işlemi yerine sadece windowsu ve aktif olarak oynadığınız kullandığınız program varsa kurabileceğiniz bir SSD tercih etmek daha mantıklı olacaktır bana sorarsanız.Kaldı ki stok fan ile işlemciyi eritme ihtimaliniz bile var sanmıyorum oc işlemi için dayanabileceğini.

Aslında yaptığınız işlere bağlı olarak depolama alanınızı arttırabilir veya azaltabilirsiniz.
Eğer fazla büyük oyunlar oynamıyorsanız 120 GB yeter.
Aksi durumda depolamayı arttırmanız gerekebilir.
Bu arada eğer OC yapacaksanız işlemcinin stok soğutucusu yeterli olur mu orasını bilemem.
Eğer OC yapacaksanız stok soğutucusu ve PSU almanız en iyisi olur galiba.
PSU konusunda Frisby, Everest, platoon gibi markalardan uzak durun.
FSP, Zalman, Corsair, Thermaltake, XPG gibi markalara yönelin.
Sadece Windows kurucaktım sadece.
Yazmayın dediğiniz için en mantıklısı SSD olacaktır dedim.Ama bana sorarsanız ben olsam anakartı yükseltir ve sonrasında bu bantta destekleyen bir işlemci ile desteklerdim ileri zamanlarda anakart yükseltmiş olursanız hem işlemci hem ramleriniz için daha geniş bir yükseltme seçeneği bulursunuz.Bunun dışında psu yeterli oc işlemi yerine sadece windowsu ve aktif olarak oynadığınız kullandığınız program varsa kurabileceğiniz bir SSD tercih etmek daha mantıklı olacaktır bana sorarsanız.Kaldı ki stok fan ile işlemciyi eritme ihtimaliniz bile var sanmıyorum oc işlemi için dayanabileceğini.
Stok fan kullanmıyorum. İşlemcimin TDP değeri çok yüksek olduğu için iyi bir kule tipi soğutucu aldım. SSD alacağım, teşekkür ederim.

Sadece Windows kurucaktım sadece.

Stok fan kullanmıyorum. İşlemcimin TDP değeri çok yüksek olduğu için iyi bir kule tipi soğutucu aldım. SSD alacağım, teşekkür ederim.
Kesinlikle en mantıklısını yaparsınız.Geliştirmek isterseniz ilk değişeceğiniz parça anakart olsun.

Geri
Yukarı