GT 1030 vs RX 550/560

emirglbk

Hectopat
Lütfen okuyup cevap verin.
Şimdi benim bilgisayar özelliklerim.
İ3.
4 GB (1-2 ay sanra 8 olacak)
Anakart: H55M-2SV.
Güç kaynağı 280W.

Yeni ekran kartı alacağım ama çok kararsızım.
önce aklımda RX 560 vardı ama ama diğer özelliklerim çok kötü olduğu için vazgeçtim sorun olabilir diye.

Sonra GT 1030 düşündüm o da fena FPS vermiyor ama izlediğim oyun testlerindeki adamların 16 GB RAM'i var en az, 500W güç kaynağı ve bayağı güçlü işlemcileri var. O yüzden belki pek iyi sonuç alamam diye düşündüm.
Bir de RX 550 düşündüm GT 1030'dan çok büyük farkı yok FPS'de ama GT 1030 630 TL RX550 560 TL falan sizce ne yapmalıyım?
Aşağıya oynayacağım oyunları yazıyorum, önerinizi yapıp seçtiğiniz ekran kartı ile yazdığım oyunlardan hangisi ile kaç FPS alırım yazarsanız sevinirim. Teşekkürler (çok uzun oldu :D)

Oynayacağım oyunlar: Unturned deceit CS:GO The Forest PUBG Lite Fortnite.

İşlemcin + güç kaynağın(PSU) + maddi durumun en yüksek hangi ekran kartına yetiyorsa onu al.

Tabii almadan önce konu aç böyle karar verdim, sistemim de bu diye.

Bu arada PSU yüksek ihtimal değişim gerekebilir sonuçta 280W ise vereceği biraz daha düşük kalabilir.

İşlemcinin tam modelini yazmalısınız.

ben o emirim sanırım büyük harfden dolayı yazamadım i3 cpu 540 3.07 ghz diyo
ben o emirim sanırım büyük harfden dolayı yazamadım i3 cpu 540 3.07 ghz diyo
bu arada bu kimse benim e postamı girerek giriş yapmış ben o hesaba geri gidiyorum adminler isterseniz kanıtlarım, ben açmadım bu hesabı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı