RX 550 vs GT 1030

Wishera

Decapat
Yer
mersin
Daha fazla  
Meslek
elektrik ve elektronik
ASUS'un arez RX 550 modeli 400 TL gibi bir paraya alınır mı? Sizce ona yakın kart olarak GT 1030 var ama onun fiyatı biraz tuzlu bütcem 500 TL artıramam da. Bu bütceyi yorum yapacak arkadaslardan ricam alamayacağım kartı söylemesinler önerilerinize açığım.
Oynadığım oyunlar.
  • PUBG Lite ve mobil versiyonu.
  • COD mobil versiyonu
  • Zula ve LOL
  • Rust ve Fortnite
  • GTA 5 ve FarCry serisi.
Sistem gereksinimlerim.
  • Ryzen 2600
  • B450 SH2
  • Adata RGB 8 GB RAM
  • 8200PRO m.2 SSD 256 GB
  • FSP 600W PSU
Not: 2. el ürün almayı tercih etmiyorum.

ste11.pngdasd.png

Kafa kafayalar denebilir, RX 550, %5 daha iyi görünmekte fakat o seviyelerde dikkate alınacak bir fark bile olduğunu sanmamaktayım.

2. el ile birazcık uğraşabilirsen o fiyata RX 560 alınır, RX 560 her iki karttan da %60 iyi.

Sisteminiz oldukça sağlam, bence biraz biriktirip RX 580 falan alabilirsiniz, eğer ki idare etsin diye alıyorsanız RX 550 alabilirsiniz, GT 1030'da. Aynı güçteler. Yalnız, bu kartlardan Rust, GTA V, FarCry gibi oyunlarda pek iyi performans beklemeyin.

Son düzenleme:
Kafa kafayalar denebilir, RX 550, %5 daha iyi görünmekte fakat o seviyelerde dikkate alınacak bir fark bile olduğunu sanmamaktayım.

2. el ile birazcık uğraşabilirsen o fiyata RX 560 alınır, RX 560 her iki karttan da %60 iyi.

Sisteminiz oldukça sağlam, bence biraz biriktirip RX 580 falan alabilirsiniz, eğer ki idare etsin diye alıyorsanız RX 550 alabilirsiniz, GT 1030'da. Aynı güçteler. Yalnız, bu kartlardan Rust, GTA V, FarCry gibi oyunlarda pek iyi performans beklemeyin.
evet idare etsin diye şuan için limitlerimi zorladım imkanlar bunu elveriyor teşekkür ederim 2.elden başım bir kaç kez yandı bulaşmıyorum artık.
RX550 yerine göre %10-15 daha iyi ama bulabilirseniz OEM RX460 alın bu bütçede.
İkinci el temiz garantili RX560 daha mantıklı ama.
dediğiniz kart sadece bir yerde bulabildim ama güven vermiyor linki atıyorum buraya lütfen kontrol edip dönüş yaparmısınız teşekkür ederim.
Belirtmiş olduğun koşullara bakılırsa, RX 550 almak mantıklı görünüyor.
evet fikirleriniz önemli ama benim için. teşekkürler.

Bence black friday yaklaştı bekleyin ve o sistemi hak eden bir kartı indirimden alın.
şuan sistemde onboard kart var zula dışında hiç birşey oynuyamıyorum ve çok sıkıyor black friday e 1 aydan fazla var sanırım bekleyip birde istediğim fiyatlar çıkmazsa karşıma çok kötü olur malum ülkenin kurdaki sıkıntısı sence ne kadar bir indirim olur ?

2. El GTX 1050 bulabilirsin eğer düşünürsen. Olmadı OEM RX 460 almak en mantıklısı.
bütçemi aşıyor araştırdım 2.el bile cok abartılı fiyatlarda gtx1050 zaten bulsamda almam sanırım garantisiz. evet rx 460 sadece bir yerde buldum 1yıl garanti veriyorlar ama o fiyata değermi site güvenli mi ? hiç fikrim yok son paramıda harap etmek istemiyorum :) yukarda linki var n11 rx460 isterseniz bir bakıp dönüş yapabilirsiniz teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı