GT 1030 x4 hızında çalışma sorunu

arda0658

Hectopat
Daha fazla  
Eski ekran kartımın yanmasından dolayı MSI GT 1030 OC modelini aldım. Eski ekran kartım 9600GT idi ama GT 1030 ekran kartımı takınca PCI-Express kısmı x4'e düştü. Eski kartımda x16 2.0 idi, şu an x4 1.1. Bunu düzeltmenin bir yolu veya başka bir çözümü var mı? İlgilenirseniz sevinirim.

pci.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski sürücüyü kaldırmadan taktınız muhtemelen. DDU ile sürücüyü temizleyin. Bilgisayarı yeniden başlatın. GT 1030 ve işletim sisteminize uygun sürücüyü indirip kurun.

Eski ekran kartının sürücüsünde de x16 2.0 olarak çalışıyordu ama haklısınız eski sürücüyü silmeden takıp bunun güncellemesini indirdim direkt. Ondan olabilir mi peki?

Hayır kurmadım Windows'u ama güncel BIOS'u ve driverlarımı kurdum yinede çözülmedi sorun halen aynı devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üretilen GT 1030'ların hemen hemen hepsi PCI-e x16 slotunda x4 hızında çalışır. Çünkü x4 hızı kartın bant genişlik hızını karşılayabilmektedir. Bu genel verimlilik açısından önemlidir. Kartın x16 slotunda x4 hızında çalışacağı zaten bu pdf dosyasında yazmakta. Kartınız tam performans çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı