GT 210M ile Oyun oynarken bilgisayar kapanıyor

Enesxdd

Kilopat
Merhaba arkadaşlar;

Ben de GT 210M 512 MB boyutunda bir ekran kartı var. Boşta iken 55-65 arası değişiyor. Oyun oynarken ise bilgisayar kapanıyor. Yardıma ihtiyacım var. İçini bugün temizledim. Termal macunu da süreli 15-20 gün oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wolfteam-Farming Simulator 2013-Minecraft hepsini en düşük ayarlara alıyorum yine de durum böyle.

Bir de laptop kullanıyorum altında sogutucu var.

GT210 zaten eski bir kart. Birde mobil versiyonundan bahsediyoruz. Yetersiz kalıyor ve ısınmadan dolayı kapanması normal. Fakat boştayken ısısının soğutucuya rağmen öyle olması tartışılır. Diğer arkadaşlarında yanıtını bir bekleyin.

Geforce 210m leptop grafik yongasıdır. Yani anakarta gömülüdür, değiştirme imkanınız yoktur.

Bu grafik yongasını bir adet soğutucu soğutmakta. Bu soğutucu hem işlemciyi hem de grafik işlemcisini soğutmaktadır.
Yani soğutucunun çıkarılıp temizlenmesi, hem işlemci hemde grafik yongasının termal macununun yenilenmesi gerekir.
Tüm bunlar yapılırsa boşta 40-45, yük altında ise 70-75 dereceyi geçmeyecektir. Bilgisayarınızın kapanmasına neden olan sıcaklık ortadan kalkacaktır.

Bir şey daha sorucam işlemcide boşta 45-50 derece yük altında iken 65-70 derece ama yukarıya çıkmıyor.

Bir de Dediğiniz işlemciyi ve ekran kartını aynı anda soğutan fan varya o bazen çok ses çıkarıyor. Sanırım ekran kartı ısınıyor bu yuzden daha hızlı dönüyor. Ben onun hep o hızda dönmesini sağlıyabilir miyim?

Bazı programlar arayıcığıyla ayarlayabilirsiniz evet. Ama sıkıntı çıkarabilir. O tür programların dizüstü fanlarını algılayamama gibi bir huyu var :D

Siz kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız hangi programı veya hangisini onerir siniz?

Kullanmıyorum ve önermiyorum şahsen. Fakat denemek istersen SpeedFan programını indir dene. Fakat büyük ihtimalle fanını görmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı