GT 210M ile Oyun oynarken bilgisayar kapanıyor

Nasıl kullanacağız anlamadım.
Biraz ugrastım configure'den fans yazan yere geldim boş. Ama advence'de chip var ordan birini seçince ve value'yi -127 yapınca derece -lerde oluyor ?
Abi artık acıl yardıma ihtiyacım var, bilgisayarcıya mı götüreyim ne yapayım. PC'yi yakacağım resmen. Ekran kartı boşta 65-75 arası oldu ya bu nedir, altında soğutucu var üstelik.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU fanını algılamaması için bir neden yok açıkçası, algılar.
Technoapt SpeedFan yazmaya üşenmeyin arkadaşlar, zaten yeterince kaynak var :
SpeedFan Kullanımı - Technopat

Bir servise götürüp bakımını baktırın bence.

Oncelikle hepinizden özür diliyorum. Oyunlarda test ettim arkadaşlar ekran kartı en son 85 derecede duruyor. Bu oyun performansını biraz etkiliyor gibi geldi bana açıkçası. Sorun işlemcide büyük ihtimalle, macununda sorun var.
Oyunu oynadım oyundan bı cıktım birde ne göreyim işlemci tamı tamına 97 derece! Sorun işlemcide işlemcim ise intel core 2 duo 2.13 ghz. Bilgisayar'ın üstündeki etikette intel centrino 2 yazıyor. Sorunum galiba macundan.
Hocam siz bana bu ekran kartı anakart'a gömülü demiştiniz. Peki ben buna ekran kartı alıp takabilir miyim? Simdiden sağolun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak mesela bu incelemedeki leptop alt seviye, sıradan bir kullanıcı leptobu değil.
Harici bir ekran kartı takılabiliyor, değiştirilebiliyor.

Ancak senin leptobunda böyle bir imkan yok, değiştiremezsin. Anakarta gömülü o grafik yongasını sökersen zaten leptobu bozmuş olursun :)
Daha önce de söylediğim gibi, böyle bir şey yapamazsınız.
Kısacası o leptop çöpe gidecek ve yeni bir leptop alınacak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin leptop kasana uygun başka bir anakart bulabileceğini mi sanıyorsun ? Zaten 3 kuruşluk leptop, ne diye uğraşıyorsun ki anlamadım gitti :)
Dostum başka, mantıklı bir alternatifin olsa inan söylerdik, başka çaren yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı