GT 220 Overclock Yapınca Voltaj Düşmesi

Ufuk Yeşil

Kilopat
Daha fazla  
GT220 tarihi bir ekran kartım var. Ekran kartımı overclock ediyorum. GPU Clock'u 625'den 780'e çıkartıyorum (800'e çıkartında biraz zorlanıyor diye.), Memory hızını ise 335'den 380'e çıkartıyorum. Otomatik olarak Shaders'i de 1360'dan 1560'a çıkartıyor. Buraya kadar sıkıntı yok. Ama ekran kartı yük altına binince normal değerlerininde (625, 1360, 335) altına düşüyor. Ve voltaj 1000'den 800'e düşüyor. Overclock etmediğim sürece böyle bir sıkıntısı yok. Bunun çözümü yok mudur?

Anlık sıcaklık değerlerini atmanız mümkün mü?
Böyle durumlara sebep olan anlık fazla sıcaklık değerleridir. (GPU-CPU fazla ısıdan güç düşürebiliyır.)

Ekran kartı overclocksuz yük altında 40 dereceyi geçmiyor. İşlemci AMD Overdriveden çarpanları x13'dü x20 yaptım 60 dereceyi geçmiyor oda.

Bios'tan ayarlı zaten en fazla 65 derece oluyor işlemci. Herhalde ondan sonra fan hızını artıyor.

Ekran kartını overclock edincede ısınmıyor. Bir ara bakıyordum 50 dereceye çıkmıyor kart.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı