GT 220 sistem için kaç watt PSU gerekli?

Rorscach

Hectopat
Daha fazla  
Anakart = ECS A55F-M3 V1.0 1866Mhz o.c
Ekran kartı = NVDIA Ge Force GT 220 1GB 128 Bit (ddr3)
İşlemci= AMD Athlon(tm) X4 631 Quad-Core Processor 2.6 GHz
RAM= Kingston HyperX Savage 4 GB 1600 Mhz (ddr3)
HDD =Western Digital 320GB 7200Rpm
HDD2 =Samsung 80GB 7200Rpm
Güç Kaynağı= PRO2000 400 Watt Güç kaynağı

Arkadaşlar öncelikle iyi geceler herkese. Sistemim 5-6 senelik eski bir sistem ve şu an yenileyecek durumum yok fakat en kısa sürede sistemimi yenilemeyi düşünüyorum. Sistemimi yenileyene kadar eski bilgisayarımla idare etmem gerek, sistemimde sıkıntım şu yönde;

1-Bilgisayarımı açmak için power düğmesine bastığımda kasanın içindeki fanlar çalışıyor fakat monitöre görüntü gitmiyor. Bazen bir kaç kez ısrarla açmayı denersem açılıyor.
2-Bu sorun 1 senedir var 5 ay önce sistem hiç açılmamaya başladı. Kendi bildiğim yöntemler ve forum sitelerinden edindiğim bilgiler fayda etmeyince mecburen bilgisayarcının yolunu tuttum. Arızanın nedeni ekran kartının ve TSM'in yandığı yönündeydi. Daha sonra Vatan Computer'a giderek 1 adet 4GB 1600 RAM ve MSI 2GB 128 bit ekran kartı aldım modelini şu an hatırlamıyorum.
3- Yeni aldığım parçaları sistemime taktığımda ilk açılışta anakartın ismi çıkıyor, ekran orada donuyor klavye ve mouse işlemiyordu. Yeni aldığım MSI ekran kartını sistemden çıkartıp yukarıda yazdığım eski NVIDIA ekran kartımı taktım. Ayrıca yeni aldığım RAM sistemime takılıydı ve sistemim açıldı. Böyle hiç problem yaşamadan 2-3 ay kadar sistemim düzgün çalıştı. Aldığım paranın daha aşağısında ekran kartını mecbur elden çıkarttım.
4-Yine aynı problemi yaşamaktayım, sistemi açma konusunda ısrarcı olursam, bilgisayarımı defalarca açıp kapatırsam sistemim resmen canı isterse açılıyor. Günlerdir bilgi sahibi olamadım çoğu arkadaşlarım ve teknik servis görevlileriyle irtibat kursamda bir sonuca varamadım.
5-Benim düşüncem PSU'dan kaynaklandığı. Çünkü sistemim tekrar bozulmadan önce yanık kokusu gelmişti. Unutmadan şu anda bu konuyu arızalı bilgisayarımdan yazıyorum bugün tekrar açmayı başardım.

Sizin tahminleriniz veya görüşleriniz nelerdir? Aydınlatırsanız çok minnettar kalırım arkadaşlar. İmla konusunda hatalarım olabilir ve konuyu yanlış yere açmış olabilirim ilk defa forum sitesinde konu açıyorum kusura bakmayın.
Sistemin sorunu ne olabilir ? Eğer fikir sahibi değilseniz yukarıdaki sistemimin özelliğine göre PSU önerisinde bulunursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı