GT 420M Chip hatası

KARADAY1

Femtopat
Daha fazla  
RAM
6
Ekran kartı
GT420M
İşlemci
İ5
Laptopta, ekran kartım gözükmüyor. DDU ile silip yükledim tüm güncel driverleri hemde kendi orijinal sitesinden ama nafile. Görüntü bağdaştırıcısına girdiğim zaman sadece Intel HD Graphics gözüküyor harici ekran kartım gözükmüyor. Bilgisayarcıya gittiğim zaman 'ekran kartına elektrik gelmiyor' dedi. Halbuki ben oyun falan oynamıyorum aşırı derecede ısınmıyor soğutucu var zaten. Yere falan düşmedi durduk yere oldu. Sinirlenip de vurmadım bilgisayara.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    34,2 KB · Görüntüleme: 15
  • 2.PNG
    2.PNG
    98,5 KB · Görüntüleme: 28
Ekran kartı chipinize yapılacak reballing işlemi onu tekrar hayata döndürebilir.

Ekran kartı chipinize yapılacak reballing işlemi onu tekrar hayata döndürebilir.
masraflı bir işlem mi değer mi yani yaptırmaya ? şimdiden teşekkür ederim.

Yazdıklarına göre kartın ömrü bitmiş olabilir. Donanımsal bir sorun olması çok olası. Çok eski bir kart kullanıyorsun.

Yaptıkların dışında bir de BIOS'u sıfırlamayı deneyebilirsin.
nasıl sıfırlayacağım hiçbir bilgim yok BIOS konusunda

Laptopunun markasına göre aşağıdaki linkten "BIOS Giriş Tuşu" kısmına bakarak BIOS'a hangi tuşla girebileceğini öğren önce.

Bilgisayarını kapatıp tekrardan aç. Açılırken o tuşa sürekli basıp BIOS'a gir. BIOS içerisinde "Restore Default Settings" gibi bir seçenek olması gerek. Exit sekmesinde bulunuyor olabilir. O sekmeleri kurcalayacak bulursun. Default ayarlara döndürdükten sonra save and exit tuşu olacaktır, ekranın bir yerinde yazar, genelde F10'dur. O tuşa basıp Windows'un açılmasını bekle.

masraflı bir işlem mi değer mi yani yaptırmaya ? şimdiden teşekkür ederim.
Evet masraflı bir işlem. Bence zaten ekran kartınız çok eski bir model olduğundan değmez yaptırmaya böyle kullanın.

Laptopunun markasına göre aşağıdaki linkten "BIOS Giriş Tuşu" kısmına bakarak BIOS'a hangi tuşla girebileceğini öğren önce.

Bilgisayarını kapatıp tekrardan aç. Açılırken o tuşa sürekli basıp BIOS'a gir. BIOS içerisinde "Restore Default Settings" gibi bir seçenek olması gerek. Exit sekmesinde bulunuyor olabilir. O sekmeleri kurcalayacak bulursun. Default ayarlara döndürdükten sonra save and exit tuşu olacaktır, ekranın bir yerinde yazar, genelde F10'dur. O tuşa basıp Windows'un açılmasını bekle.
teşekkür ederim şimdi deneyeceğim, olursa yazarım buraya olmaz ise :(

Evet masraflı bir işlem. Bence zaten ekran kartınız çok eski bir model olduğundan değmez yaptırmaya böyle kullanın.
teşekkür ederim.

Geri
Yukarı