Çözüldü GT 440 görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MissingTimeLord

Kilopat
Daha fazla  
Bu sabah eksi bir hard diskten verileri kurtarmak için bilgisayarıma taktım. Ama on ya da on beş dakika kadar sonra Intel Rapid uyarı verdi hard disk bağlantısı güvenlik amaçlı kesildi diye. Zaten ölü sayılırdı ama bilgisayarda bir şey yoktu. İşlemlerimi tamamladım ve kapattım. Daha sonra hard diski ayırdım ve bilgisayarı çalıştırmak istedim ama monitöre hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Ekran kartını ve RAM'i söktüm tekrar taktım. İşlemci macununu yeniledim BIOS pilini çıkartıp yarım saat sonra taktım ve HDMI to DVI kablosunu söküp VGA ile monitöre bağladım hiçbiri işe yaramadı. Yardımcı olur musunuz?
  • Ekran kartı NVIDIA GeForce GT 440.
  • Anakart: Si H61M-P31/W8
  • RAM Dual Channel 8 GB RAM.
  • İşlemci: i7 2600.
  • PSU: Corsair V550.
Not: PSU'yu birkaç gün önce aldım.
Yazmayı unuttuklarım: Ekran kartı fanı ve Psu fanı dönüyor. Fare ve kasa ışıkları yanıyor.Bios pilini çıkartıp taktığımda biosa kadar girebildim ama UEFİ ve ACHİ ayarını açınca reset attı ve tekrar eskisi gibi oldu.

Son düzenleme:
Çözüm
Pili çıkarıp yarım saat kadar sonra taktım zaten. Ek açıklamada yazıyor hepsi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok mudur başka bir yöntemi?
BIOS pili yokken bilgisayar tepki vermiyor. Denemek istedim. Pili takınca ise fanlar dönüyor sadece görüntü gelmiyor.

Yaklaşık 10 saatlik bir uğraş sonucu basitçe BIOS'u yeniden flaşlayarak sorunumu çözdüm. Ekran kartı ve Power OCCT testi yaptım 20 dakika kadar bir problem yok. Şükür kavuşturana😀
Anakart yanmış olabilir.
Yazmayı unutmuşum sonradan ekleme yaptım. Sizde görünmemiş olabilir.
Not: PSU'yu birkaç gün önce aldım.
Yazmayı unuttuklarım: Ekran kartı fanı ve Psu fanı dönüyor. Fare ve kasa ışıkları yanıyor.Bios pilini çıkartıp taktığımda biosa kadar girebildim ama UEFİ ve ACHİ'yi açınca oto reset atıp tekrar eski haline döndü.

Pili çıkarıp yarım saat kadar sonra taktım zaten. Ek açıklamada yazıyor hepsi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok mudur başka bir yöntemi?
BIOS pili yokken bilgisayar tepki vermiyor. Denemek istedim. Pili takınca ise fanlar dönüyor sadece görüntü gelmiyor.

Yaklaşık 10 saatlik bir uğraş sonucu basitçe BIOS'u yeniden flaşlayarak sorunumu çözdüm. Ekran kartı ve Power OCCT testi yaptım 20 dakika kadar bir problem yok. Şükür kavuşturana😀

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı